Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

Amatör spor kulübü tesisleri yıkıldı

İzmir'de amatör Karabağlar Genç Yıldız Spor Kulübü'nün kullandığı tesisler, kaçak olduğu gerekçesiyle ilçe belediyesi ekiplerince yıkıldı.

Kaynak: AA / Eklenme: 09 Ağustos 2017, 15:25 / Güncellenme: 09 Ağustos 2017, 16:33
Amatör spor kulübü tesisleri yıkıldı

Futbolun yanı sıra 5 spor dalında faaliyeti bulunan kulübün Başkanı Soner Seylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçe belediyesinin tesislerin kaçak olduğu gerekçesiyle boşaltılmasını istediğini belirtti.

Belediye ekiplerinin, tesislerdeki soyunma odaları, kafeterya ve toplantı salonunun bulunduğu bölümleri yıktığını belirten Seylan, Kulübün kurulduğu 1989 yılından bu yana çeşitli dallarda bir çok başarı elde ettiklerini ifade etti.

Seylan, "Belediye, 17 yıldır kullandığımız tesislerin bulunduğu alanın yol olduğunu ileri sürerek çıkmamızı istedi. Biz boşaltmadık. Tesislerde düzenlediğimiz iftar ve kahvaltı organizasyonları sonrası bizi düşman bellediler. Yazılı bir tebligat vermediler ama 3 gün önce sözlü olarak ilettiler. Dün sabah da geldiler ve yıktılar. Biz bu davayı bırakmayacağız. Burada 460 lisanslı futbolcu var. Onlar ne olacak? Çalışan hocalar var. Biz gerekli mercilere başvurduk. Onlardan yardım bekliyoruz." diye konuştu.

Karabağlar Belediyesi yetkilileri ise tesiste bulunan binanın kaçak olduğunu ve defalarca tebligat gönderildiğini belirterek, binanın 775 sayılı gecekondu kanununun 18. maddesi uyarınca yapılan inceleme sonucu yıkıldığını bildirdiler.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Okul servisinde unutulan çocuğun ölmesi

İzmir Otobüsçüler ve Umum Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hasan Basri Bostancı, 3 yaşındaki çocuğun içinde unutulması sonucu hayatını kaybettiği okul servisi için hiçbir kurumdan belge alınmadığını söyledi.

Doğru deprem tahmini için "3 boyut" projesi

HALİL ŞAHİN - Marmara Bölgesi'nin depremselliğini 3 boyutlu sismik çalışmayla ortaya koymak üzere proje hazırlayan bilim insanları, fay hareketlerini simüle ederek ne büyüklükte bir deprem oluşturabileceğini saptamayı ve bu konuda kafa karıştıran yorumların önüne geçmeyi hedefliyor.