İzmir

Amatör spor kulübü tesisleri yıkıldı

15:25 09 Ağustos 2017
Amatör spor kulübü tesisleri yıkıldı

İzmir'de amatör Karabağlar Genç Yıldız Spor Kulübü'nün kullandığı tesisler, kaçak olduğu gerekçesiyle ilçe belediyesi ekiplerince yıkıldı.

Futbolun yanı sıra 5 spor dalında faaliyeti bulunan kulübün Başkanı Soner Seylan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçe belediyesinin tesislerin kaçak olduğu gerekçesiyle boşaltılmasını istediğini belirtti.

Belediye ekiplerinin, tesislerdeki soyunma odaları, kafeterya ve toplantı salonunun bulunduğu bölümleri yıktığını belirten Seylan, Kulübün kurulduğu 1989 yılından bu yana çeşitli dallarda bir çok başarı elde ettiklerini ifade etti.

Seylan, "Belediye, 17 yıldır kullandığımız tesislerin bulunduğu alanın yol olduğunu ileri sürerek çıkmamızı istedi. Biz boşaltmadık. Tesislerde düzenlediğimiz iftar ve kahvaltı organizasyonları sonrası bizi düşman bellediler. Yazılı bir tebligat vermediler ama 3 gün önce sözlü olarak ilettiler. Dün sabah da geldiler ve yıktılar. Biz bu davayı bırakmayacağız. Burada 460 lisanslı futbolcu var. Onlar ne olacak? Çalışan hocalar var. Biz gerekli mercilere başvurduk. Onlardan yardım bekliyoruz." diye konuştu.

Karabağlar Belediyesi yetkilileri ise tesiste bulunan binanın kaçak olduğunu ve defalarca tebligat gönderildiğini belirterek, binanın 775 sayılı gecekondu kanununun 18. maddesi uyarınca yapılan inceleme sonucu yıkıldığını bildirdiler.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.