Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

İzmir haberleri Üniversite öğrencilere aşure ikramı - 06 Ekim 2017

İzmir sondakika haberleri Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Bornova Öğrenci Yurdunda muharrem ayı dolayısıyla aşure dağıtıldı. - 06 Ekim 2017, 18:01

Kaynak: AA / Eklenme: 06 Ekim 2017, 18:01 / Güncellenme: 06 Ekim 2017, 18:01

Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Bornova Öğrenci Yurdu, muharrem ayı nedeniyle yurtta kalan ve aralarında yabancı uyruklularında bulunduğu 480 öğrenciye aşure ikram etti.

Yurdun bahçesine kurulan stantta Yurt Müdürü Murat Sarıer, öğrencilere aşure dağıttı.

Sarıer, muharrem ayının bolluk ve bereket ayı olduğunu belirterek, yurtların sadece uyuma alanları değil eğitim alanları olması için çalıştıklarını söyledi.

Bu kapsamda muharrem ayı nedeniyle aşure etkinliği düzenlediklerini anlatan Sarıer, "Yurtların sadece barınma değil sosyal, kültürel faaliyetlerin yapıldığı bir yer olması adına çeşitli çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan biri olarak aşure etkinliğini gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz hem iç içe oluyorlar hem de evlerinde yapılan geleneklerden geri kalmıyorlar." dedi.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

"Onun durması hayatının bir gün eksilmesi demek"

TEZCAN EKİZLER - İzmirli 38 yaşındaki baba, tedavisi olmayan genetik bir hastalık olan "kistik fibrozis" tanısı konulan 13 yaşındaki oğlunun akciğerlerinin daha rahat çalışıp nefes alması için onunla her gün 2 kilometre koşuyor.

FETÖ'nün sözde bölge sorumlusunun "Adil Öksüz" korkusu

ÖMER SÜT - İzmir'de, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturmada hakkında dava açılan örgütün havacı subaylarından sorumlu mahrem abisi, FETÖ'nün Hava Kuvvetleri imamı olduğu öne sürülen Adil Öksüz ile ilgili bilgiler paylaştı.

Tire Kaymakamlığı'nın logosu tescillendi

Tire Kaymakamı Hasan Tanrıseven'in talebi doğrultusunda çalışmalarına başlanan ve Ahi Evran Mesleki ve Anadolu Teknik Lisesi Makina Teknolojileri Öğretmeni Murat Balcı tarafından tasarlanan Tire Kaymakamlığı'nın yeni logosu İzmir Valiliği tarafından tescil edildi.