İzmir

Korku içindeler! Gece gündüz böyle bekliyorlar

17:12 07 Kasım 2018 4 Yorum Var
Korku içindeler! Gece gündüz böyle bekliyorlar

İzmir'in Ödemiş ilçesinde, köpeklerin ahırlardaki hayvanlarına saldırdığını ve telef ettiklerini öne süren mahalleli, hayvanlarını korumak için gece gündüz nöbet tutuyor.

İzmir Ödemiş'de kırsaldaki Ertuğrul Mahallesi'nde hayvan yetiştiricileri son bir ayda  gruplar halinde dolaşan köpeklerin saldırısı sonrası 10 hayvanlarının telef  olduğunu, birçoğunun da yaralandığını belirterek, hayvanlarını korumak için  tüfekle beklemeye başladı.

Selma Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geçimlerini  hayvancılıkla sağladıklarını söyleyerek, bu nedenle başıboş köpeklerin bölgeden  uzaklaştırılmasını istediklerini dile getirdi.

Bir hayvanını köpeklerin saldırarak yediğini anlatan Arslan,  "Sabahleyin geldiğimizde hayvanı böyle yaralı olarak bulduk. Geldiğimizde  kalabalık köpek grubu vardı. Sesimizi duyunca kaçıp gittiler ama bizlere saldırsa  insan dahi kurtulamaz. Köpekler, iki düveme saldırdı. Bir tanesini öldürüp  yediler. Bir tanesini de yaralı olarak kurtardık." dedi.

 "KORKU İÇİNDEYİZ"   

Mahallede hayvancılık yapan Kemal Ersöz de son bir aydır köpeklerin  toplu halde köylerine geldiğini ifade etti.

Ersöz, "İnsanlar burada toplu köpekler tarafından yapılan saldırılar  yüzünden mağdur durumdalar. Bazıları buzağı bazıları da 1 yaşında hayvanlar  köpeklerin saldırısında telef oldu. Biz vatandaş olarak ne kadar önlem  alabiliriz? Büyükşehir Belediyesini aradığımızda 'Bu  konuda ilçe belediyesini  arayın' diyorlar. Bizlerin burada canı yandı. Her gün 'Köpekler acaba ne zaman  gelecek?' diye korku içindeyiz." şeklinde konuştu.

 "ELEKTRİKLİ TEL ÇEKTİK FAYDA ETMEDİ"  

Hasan Arslan da köpeklerin saldırısında bir buzağının telef olduğunu,  2 buzağının yaralandığını aktardı.

Köpek saldırılarından korunmak için ahırın çevresine elektrikli tel  çektiğini ama bundan da bir sonuç alamadığını kaydeden  Arslan, şunları söyledi:

"Çareyi ancak gece ve gündüz tüfeklerimizle nöbet tutmakta  bulduk. Çok mağduruz. Şehirdeki köpekler buradaki köpeklerden farklı. Şehirdeki  köpeklerin iyi veya kötü bir şekilde karınları doyuyor.  Ancak bizim yaşadığımız  kırsal alanlarda nereden  geldiğini  bilmediğimiz 35-40 köpek gruplar halinde  ahırlara dadandılar. Jandarma  ve Ödemiş Belediyesinin ilgili birimlerine haber  verdik. Jandarma ekipleri mahallemizde incelemeleri belediye  ekipleri ile  birlikte yaptılar. Bir an önce köpek korkusundan artık kurtulmak  istiyoruz."

YORUMLAR

4 Yorum Var
 • Hıdır diker 4 ay önce Şikayet Et
  bu olaya hayvan sever ve haydoslu kar ve insan sevmeyi hayvan severler ne söyleyecekler
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Temel 4 ay önce Şikayet Et
  Köpek üç nesil sonra yabanileşiyor.dikkat etmek lazım.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Denge 4 ay önce Şikayet Et
  Abi çözümü basit, herkes hakkanetli olarak zekat versin sorun düzelir.
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Ali06 4 ay önce Şikayet Et
  Ahırın sağlam olmazsa köpek tabi yer paraya kıyıp ahırını sağlam yapsaydın köpekler giremezdi
  Cevapla İlk beğenen sen ol
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.