Hamile kalmak için en uygun günler hangileri?

Yumurtlama günü belli bir yaştan sonra her kadının hayatına giren bir olgudur. Bu nedenle yumurtlama günü cinsel sağlığına önem veren her kadın tarafından bilinmesi gereken bir dönemdir.

Hamile kalmak için en uygun günler hangileri?
Hamile kalmak için en uygun günler hangileri?
GİRİŞ 03.10.2012 14:07 GÜNCELLEME 03.10.2012 17:44

Yumurtlama Günü Nasıl Hesaplanır?
Yumurtlama günü belli bir yaştan sonra her kadının hayatına giren bir olgudur. Bu nedenle yumurtlama günü cinsel sağlığına önem veren her kadın tarafından bilinmesi gereken bir dönemdir. Adet dönemine bağlı olarak vücuttaki fiziksel değişimler gözlenir ve bu gün hesaplanabilir.
Yumurtlama (ovülasyon) dönemi hamilelik için en uygun günleri ifade eder. Bu dönemde gebe kalma şansı çok yüksektir. Bununla birlikte istenmeyen hamilelikler için de riskli bir dönemdir. Bu yüzden hamilelik istemeyen kadınlaryumurtlama dönemini hesaplamalı ve bu günler süresince ilişkiye girmeyerek önlemini almalıdır.

Yumurtlama Dönemi Belirtileri
Yumurtlama dönemi her kadında değişiklik gösterir. Adet kanamasının başladığı tarihten 14 gün önce gerçekleşir. Adet döngüsü 28 gün olan kadınlarda ovülasyon 14. gündür. Eğer döngü 35 gün ise ovülasyon 21. günde gerçekleşir. Bu dönemde belirgin olarak gözlenen fiziksel değişimler vardır: Göğüslerde hassasiyet, vücut sıvısının artması, vajinal akıntıların artması, karın bölgesi ve kasıklarda ağrı hissi.
Bu belirtilerin yanında yumurtlama dönemi kesin olarak bilmek için hesaplama yapmak önemlidir. Yumurtlama dönemi ile ilgili hesaplamaya hesaplabakalim.com'dan ulaşabilirsiniz.

 

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünün özeti
Türk gemisine saldırıyla ilgili ABD'den açıklama