Kahramanmaraş

Selde ölen anne ve çocukları yan yana defnedildi

14:44 14 Haziran 2018
Selde ölen anne ve çocukları yan yana defnedildi

Kahramanmaraş'ta dün etkili olan selde yaşamını yitiren anne ve 2 çocuğu yan yana toprağa verildi.

Kahramanmaraş Merkez Onikişubat ilçesine bağlı Akçakoyunlu Mahallesi'ndeki 4 katlı  binanın kaldırım seviyesindeki evlerinde dün sel nedeniyle dolan suda boğulan  anne Fatma Uşak (40), çocukları Mevlüt (8) ve Ali Osman'ın (6) cenazeleri,  yakınları tarafından Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi Hastanesi morgundan  alındı.

Anne ve çocukların cenazeleri, helallik alınması için büyükbaba ile  dedelerinin evlerine getirildi. Bu sırada baygınlık geçiren ailenin yakınlarına  vatandaşlar yardım etti.

Babaanne Hatice Uşak, "Bayramlıklarınız da hazırdı, yavrularım nereye  bırakıp da gittiniz" diyerek ağıt yaktı.

Anne ve çocuklar için daha sonra Ulu Cami'de tören düzenlendi.

Törene katılan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir  Ünal, MHP Genel Başkan Yardımcısı Sefer Aycan, Vali Vahdettin Özkan, Büyükşehir  Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, baba Hasan Uşak ile yakınlarına taziyelerini  iletti.

l Müftüsü Celal Sürgeç'in kıldırdığı cenaze namazının ardından anne  ve çocukların cenazeleri, Şeyhadil Mezarlığı'nda yan yana defnedildi.

  

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.