Kahramanmaraş

Interpol arıyordu, Kahramanmaraş'ta ele geçirildi

17:26 18 Ocak 2019 2 Yorum Var
Interpol arıyordu, Kahramanmaraş'ta ele geçirildi

Interpol tarafından bir suçla ilgili aranan lüks otomobil, Kahramanmaraş'ta sahte evrak ve plaka ile 'ikiz' yapılmış olarak ele geçirildi.

Asayiş Şube Müdürlüğü Oto Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri ağır hasarlı araçların change yapıldığı şüphesiyle iki kaportacıyı takibe aldı. Ekipler, iş yerlerindeki araçların plakasını incelediğinde 35 plakalı son model lüks otomobilin aynı plaka ile hem İzmir'de hem de Kahramanmaraş'ta trafikte olduğunu belirledi. Bunun üzerine yapılan detaylı incelemede, Kahramanmaraş'taki aracın sahte plaka ve ruhsat ile 'ikiz' araç yapıldığı, aynı zamanda da bir suçla ilgili Interpol tarafından arandığı ortaya çıktı. İş yerlerindeki diğer araçların da hacizli arandığı ve ağır hasarlı olduğu tespit edildi. Polis iki adrese operasyon düzenledi. Operasyonda hacizli aranan 3 araç, ağır hasarlı 1 araç ve İnterpol tarafından aranan lüks otomobil ele geçirildi. Polis, M.A.B. ve H.V.S.'yi gözaltına aldı.

SORGUDA CHANGE YAPTIĞINI İTRAF ETTİ

Emniyete götürülen şüphelilerden M.A.B., sorgusunda ikiz plakalı aracı kabul etti. Şüpheli, yanarak ağır hasar oluşan bir başka araçla aynı marka hacizli aracı başka bir ilde 'change' yaptırıp getirdiğini itiraf etti. Diğer şüpheli H.V.S. ise suçlamaları kabul etmedi. Şüpheliler, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi.

YORUMLAR

2 Yorum Var
 • Asd 9 ay önce Şikayet Et
  Hayalimdeki yöntemi uygulamaya geçirmişler tabi biz uygulayacak değiliz
  Cevapla
 • Osman 9 ay önce Şikayet Et
  Kotu seyler hayal etme. Helal 1 lira haram binlerce liradan daha iyi daha bereketli daha cok huzur mutluluk verir sana. Hayal degil dua et Allah’tan saglik sihhat afiyet huzur mutluluk ve helal kazanc dile.
 • Ercan 9 ay önce Şikayet Et
  Change nedir yeni turkcemi yoksa kasıtlı olarak ingilizce kelimeleri sızdırmazlık amaç dilimizin zaman içinde tahrip olması için ne saçmalık.
  Cevapla
 • Alişan 9 ay önce Şikayet Et
  Beklentin nedir, Türk dil kurumu adi bir suç için Türkçe karşılıkmı arasın.
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.