Karabük

Çiçek alan Zambiyalı genç kıza gönlünü kaptırdı

12:56 17 Ağustos 2019 11 Yorum Var
Çiçek alan Zambiyalı genç kıza gönlünü kaptırdı

Karabük'te yaşayan Faruk Ceylan (27) iş yerine çiçek almak için gelen ve daha sonra sosyal medyadan tanıştığı Zambiyalı Nicole Mkandawire (25) ile Türk geleneklerine göre bir düğünle evlendi.

Kentte çiçekçilik yapan Faruk Ceylan, iş yerine çiçek almaya gelen Karabük Üniversitesi Elektrik Elektronik Mühendisliği son sınıf öğrencisi Zambiyalı Nicole Mkandawire'ye aşık oldu. Nicole kendisini beğenen ve konuşmak isteyen Faruk Ceylan'ın isteğini kabul etmeyerek iş yerinden ayrıldı. İstanbul’a yerleşen Faruk Ceylan, daha sonra sosyal medyadan bulduğu Nicole Mkandawıre ile görüşmeye başladı. Faruk Ceylan, okuldan mezun olan Nicole Mkandawıre ile dünya evine girdi. Ceylan çifti düğün salonunda yapılan muhteşem bir düğünle dünya evine girerken Nicole Mkandawire'in yakınları ise düğün sırasında istek parçalarda bulundu. Oyun havaları ile oynanan düğünde Zambiya şarkılarıyla da dans edildi. Gecenin geç saatlerine kadar düğün sonunda çift daha sonra gelin arabasıyla İstanbul'a hareket etti.

Gelinin kayınpederi Sadık Ceylan ise Zambiyalı gelini için "Çok sevindim, çok iyi bir insan. Kızımız Türkçe biliyor. Anlaşabileceğiz. Annesi İngilizce öğretmeni. Kızıyla anlaşacağız" dedi.

İLK DUYDUĞUMDA ŞOK OLDUM

Kayınvalide Melahat Ceylan ise "İlk duyduğumda şok oldum. ‘Acaba nasıl olur?’ dedim. Yabancılarım dedim. Ama onu tanıdıkça onu sevmeye başladım. Çok iyi birisi, saygılı. Bize devamlı anne ve baba diyor. Bize güzel davranıyor. Mutluyuz. İnşallah ömür boyu böyle gider. Güzel bir yuva olur ömür boyu" diye konuştu.

YORUMLAR

11 Yorum Var
 • Balarısı 6 ay önce Şikayet Et
  Gelin Kaynana tartışması İngilizce mi olacak
  Cevapla
 • TÜRKOĞLUTÜRK 6 ay önce Şikayet Et
  aferin helal olsun, hucurat suresi 13. ayet, bilinçli adam, doğru seçim. ALLAH bir yastıkta kocatsın.
  Cevapla
 • Sebahat 6 ay önce Şikayet Et
  Bende o dugundeydim gercekten cok guzel insanlar cana yakin samimi eglenmesini iyi biliyorlar cok guzel bir dugundu allah mesut etsin
  Cevapla
 • KAHRAMAN 6 ay önce Şikayet Et
  Melezleştik Batman çağıla karıştı
  Cevapla
 • saçmalık mı 6 ay önce Şikayet Et
  bunda abes olan nedir arkadaş anlamıyorum. İnsanları ırklarından ya da farklı sebeplerden dolayı ayrıştırmak ırkçılık yapmak faşistlik değil midir. Siz kalkmışsınız melezleştik batman çağıla karıştı diye saçma sapan yorumlar yapıyorsunuz. Halbuki yapmanız gereken tek şey; Rabbim mutlu mesut etsin demektir. Bu kadar ayrımcılığa ırkçılığa gerek yok arkadaş!
 • KAHRAMAN 6 ay önce Şikayet Et
  Melezleştik
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.