Kars

Yol kenarında bu halde bulundu

11:33 09 Ağustos 2018 1 Yorum Var
Yol kenarında bu halde bulundu

Kars'ta, Okan Poliçe ve Tan İlingi, karayolunda kanadı kırık halde buldukları kartalı, tedavisi için Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürdü.

Kars'ta, Okan Poliçe ve Tan İlingi, araçlarıyla Kars Kalesi arkasındaki Dereiçi mevkiinde giderken yol ortasında kartal gördü. Otomobilden inen Poliçe ve İlingi, kartalın uçup, uçamadığını anlamak için yanına gitti. İki arkadaş, kanadı kırık, halsiz ve bitkin bir halde olan kartalı, kendilerine zarar vermemesi için battaniye atarak yakaladı, ardından da Kafkas Üniversitesi Yaban Hayatı Kurtarma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne götürerek, yetkililere teslim etti.

Kartalın sağlığı durumu hakkında sürekli bilgi alacaklarını söyleyen Okan Poliçe, "Doğanın bir parçası olan yaban hayata sahip çıkmalıyız. Yeri geldiğinde bunlara çocuklarımız gibi şefkat göstermeliyiz. Yolda bulduğumuz kartalı emin ellere teslim etmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Görevlilerin, 'Sağlığına kavuştuktan sonra da doğal hayatına bırakacağız' demesi bizi çok sevindirdi. Belki kartalın doğaya bırakılışına biz de eşlik ederiz" diye konuştu.

Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr. Metin Öğün de duyarlı davranışlarından dolayı Okan Poliçe ve Tan İlingi'ye teşekkür etti. Herkesten aynı duyarlılığı göstermesini isteyen Öğün, "Yapılan tedavinin ardından kartalı Sarıkamış Ormanları'nda doğal yaşamına bırakacağız" dedi.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • Şart 1 yıl önce Şikayet Et
    Emeğinize sağlık, mutlak zor olmuştur yakalamak ve teslim etmek. Umarım sizin gibi milyonlarca "duyarlı insan" haberleri okuruz.
    Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.