Kars

Kars’ta görüntülendi! Çok nadir rastlanıyor

12:32 18 Şubat 2020 3 Yorum Var
Kars’ta görüntülendi! Çok nadir rastlanıyor

Kars’ta nesli tükenmekte olan ve çok hızlı hareket ettiği için nadir olarak görüntülenebilen beyaz gelincik görüntülendi.

Görüntülenmeleri çok zor olan ‘beyaz gelincik’ vatandaşlar tarafından cep telefonuyla kaydedildi. Arkadaşlarıyla birlikte Kars Çayı’nın geçtiği Çerme mevki'inde balık tutmaya giden vatandaşlar tarafından görüntülenen ‘beyaz gelincik’ yüzerek karşıya geçti. Bir süre kar üzerinde yiyecek aradı. Son olarak suyun kenarında görüntülendikten sonra gözlerden kayboldu.

Dünyada sayıları hızla azalan ve görüntülenmeleri çok zor olan ve daha çok yer altında yaşayan ve dışarı çok az çıkan ‘beyaz gelincik’, genellikle fare avlayarak ve kuş yumurtaları ile besleniyor.

Ekseriyetle yer altında gizlenerek yaşamı sürdüren ve görüntülenemeyen hayvan türlerinden biri olan beyaz gelincik, yaşadığı bölgelere yakın yerleşim yerlerindeki kümes hayvanlarını da avlıyor. Uzun gövde ve kuyruğu olan beyaz gelincik, çok hızlı hareket edip, çok küçük deliklerden içeri girebilme yeteneğine de sahip olmasıyla dikkat çekiyor.

YORUMLAR

3 Yorum Var
 • Cihan Yiılmaz 1 ay önce Şikayet Et
  Nesni tükenmekte olan gelinciği bulmak çok zor
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • Turan adiguzel 1 ay önce Şikayet Et
  KARS eski sukapi mah mezarlığında sürekli var
  Cevapla İlk beğenen sen ol
 • ARHAN 1 ay önce Şikayet Et
  la oğlum o hayvancağız kar olduğu için kamuflaj amaçlı beyaz,yazın yine eski rengine döner,saçmalamayın..
  Cevapla
ETİKETLER
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.