Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

Kastamonu haberleri Ceviz aşılama çalışmaları - 15 Mart 2017

Kastamonu sondakika haberleri Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü, ceviz aşılama çalışmaları başlattı. - 15 Mart 2017, 17:44

Kaynak: AA / Eklenme: 15 Mart 2017, 17:44 / Güncellenme: 15 Mart 2017, 17:44

Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü (OGM), orman ürünlerinden ekonomik gelir elde etmek maksadıyla çalışmaları sürdürüyor.

Vatandaşlar için önemli bir gelir getirici tür olan ceviz fidanında aşılama çalışmaları, Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Daday, Kastamonu-Gölköy ve Bektaşağa fidanlıklarında başladı.

Daday ve Gölköy fidanlığında 7 bin, Bektaşağa fidanlığında 5 bin adet olmak üzere geçen yıla göre yüzde 23 artışla 19 bin adet aşılı ceviz üretimi hedefleniyor.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Kastamonu'daki FETÖ/PDY davası

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, Kastamonu'nun Devrekani ilçesinde örgüte yakınlığıyla bilinen bir dershanenin ortakları ve çalışanları hakkında açılan davanın görülmesine devam edildi.