Kastamonu

Güneşin erittiği kadın! Büyük dram...

10:55 16 Mayıs 2018 22 Yorum Var
 Güneşin erittiği kadın! Büyük dram...

Kastamonu'nun Taşköprü ilçesinde dünyaya gelen Sibel Oflas'ın vücudunun bazı bölgelerinde 8 yaşındayken siğiller çıkmaya başladı. İlerleyen süre içerisinde de çıkan siğilleri olağan gören Oflas'ın, 30 yaşına geldiğinde ise başında yaralar çıkmaya başladı.

Sağlık güvencesi olmadığı için hastaneye gidemeyen Oflas, birkaç yıl sonrasında yaraların vücuduna yayılmasıyla soluğu hastanede aldı. Burada muayene olan Oflas'a testlerin ardından ‘epidermodisplazya verrüsiformis’ adı verilen deri hastalığına yakalandığı bildirildi. Nadir görülen hastalık sonrası Oflas'ın yaraları ise güneş ışığının etkisiyle de kansere dönüştü. Yüzü neredeyse tamamen yarayla kaplanan talihsiz kadının 1,5 yıl önce kulağının ve yanağının bir bölümü operasyonla alındı.

YÜZÜ VE KULAĞININ ARDINDAN ELİNİ DE KAYBETTİ 

 Geçen süre içerisinde kanser hücreleri Oflas’ın vücudunda hızla yayılmaya başladı. Son olarak sağ eline yayılan kanser hücreleri ilk etapta 2 parmağını, ardından tüm elini sardı. Acılara dayanamayan Oflas, 5 gün önce gittiği hastanede elinin kesilmesi gerektiğini, aksi takdirde kanserin iç organları da tehdit edilebileceği bilgisini aldı. Acilen ameliyat masasına yatırılan Oflas’ın eli, bilek bölümünden kesilerek ampute edildi. Şuanda vücudunun büyük bir bölümünü kaplayan hücreler, gün gittikçe yayılmaya devam ediyor. Talihsiz kadının tek dileği ise başka organ ve uzuvlarını kaybetmeden hastalığına son verecek bir tedavinin bulunması.

"TÜM ORGANLARIMI KAYBETME RİSKİYLE KARŞI KARŞIYAYIM" 

 Kanserin gün ilerledikçe hızlandığını ifade eden Sibel Oflas, tüm organlarını kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğunu söyledi. Oflas, "Bu hastalık benim bütün vücudumda bulunduğu için ve bunlar kansere dönüştüğü için benim bütün organlarımı kaybetme riskim çok yüksek. Hastalığım çok hızlandı. Tüm organlarımı kaybetme riskiyle karşı karşıyayım. Daha önce yavaş ilerliyordu ama son 1-2 yıldır ciddi anlamda hızlandı. Bütün organlarımı kaybetmemek için gen tedavisi görmem gerekiyor" dedi.

"DOKTORLAR, ‘SENİN GİBİSİNİ GÖRMEDİK’ DİYORLAR" 


 Kanser türünün Türkiye’de 15-16 kişide bulunduğunu belirten Oflas, "Türkiye’de de 15-16 kişide bulunuyor ama bütün doktorların söylediği, benim gibi kanserleşme evresine gelmiş bir hasta görmedikleri. Sanırım onların gördükleri benim 20 yıl önceki halim. Benim gibi olan bir hastanın Türkiye’de olmadığını tahmin ediyorum" ifadelerini kaydetti

YURT DIŞI UMUDU 

 Kendi araştırması sonucu, İtalya’da hastalığının tedavi edilme olasılığı olduğunu dile getiren Oflas, bu konuda yetkililerden yardım beklediğini söyledi. Oflas, "İnternetten araştırmalarıma göre kelebek hastası bir Alman çocuk, İtalya’daki bir üniversite hastanesinde kendi hücrelerinden deri üretilmiş ve 2 yıl içerisinde çocuk tamamen sağlığına kavuşmuş. Eğer burası benim için de uygunsa, devletimizin bana sahip çıkmasını istiyorum. Beni de oraya göndermesini ya da daha da başka yerler varsa oralarda beni tedavi ettirmesini istiyorum. Cumhurbaşkanımız, beni duysun istiyorum. Biliyorum ki o, mazlumların, çaresizlerin yanındadır, beni duyarsa eminim ki bana da kucak açacaktır" diye konuştu.

YORUMLAR

22 Yorum Var
 • Dermansız dert yok 10 ay önce Şikayet Et
  Afyon Kocatepe üni.kanser araştırma videosunda İbrahim hocayı dinleyin Allah şifa versin dualarımız sizinle
  Cevapla
 • Zekirya 10 ay önce Şikayet Et
  Sibel hanıma allhdan acil şifalar diliyorum rabbim inşallah en kısa zamanda sağlığa kavuşr
  Cevapla
 • Hamdi 10 ay önce Şikayet Et
  Allah şifa versin kardeşim rabbim yardımcın olsun
  Cevapla
 • Ahmet 10 ay önce Şikayet Et
  Rabbim şifa versin inşaallah. Dert çekmesi zordur.
  Cevapla
 • Albay Muhammed 10 ay önce Şikayet Et
  Onca şeylere boş paralar israf ediliyor. Lakin ihtiyaçı olan asıl kişilere kullanmak gerek hükümet derhal kendi vatandaşına sahip çıkıp nerde tedavisi varsa derhal göndermeli aşk şevk azim budur bizler diğer ülkeler gibi değiliz gerekirse hesap açılsın bağış yapalım bir can deyip geçmeyelim bugün bir insana yarın bize olur. Allah Şafi ismiyle şifa versin inşallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.