Kayseri

Annesini öldüren sanığa müebbet hapis

12:14 18 Temmuz 2018
Annesini öldüren sanığa müebbet hapis

Kayseri'de, tartıştığı annesini bıçaklayarak öldüren sanık, "üst soydan yakın akrabayı kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen karar duruşmasında, tutuklu sanık Harun Gül (41) ve avukatı hazır bulundu.

Mahkeme başkanı, sanığın akıl sağlığının yerinde olup olmadığının tespiti için Adli Tıp Kurumundan rapor geldiğini ve sanığın ceza ehliyetinin tam olduğunun tespit edildiğini bildirdi.

Sanık, yazdığı mektubu zarf içerisinde mahkeme heyetine sundu. "Dünyada sayılı 2-3 kişiden biriyim. Rabbim beni affetsin. Söyleyeceklerim bu kadar." yazılı mektubu okuyan mahkeme başkanının, "Anneni neden öldürdün?" diye sorması üzerine sanık Harun Gül, "Ailevi sorunlarım nedeniyle öldürdüm. Babamı sevdiğim için beni kıskanıyordu. O yüzden öldürdüm. Daha önce psikolojik sorunlarım da vardı." diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık Gül'e, "üst soydan yakın akrabayı kasten öldürme" suçundan müebbet hapis cezası verdi.

İddiaya göre, geçen yıl ekim ayında, Sancaktepe Mahallesi'nde yaşayan ve psikolojik sorunları olduğu ileri sürülen Harun Gül ile beraber yaşadığı 72 yaşındaki annesi Gülfidan Gül arasında, Gülfidan Gül'ün "iş bul çalış" demesi üzerine tartışma çıkmış, zanlı tartışma sırasında annesini 40 yerinden bıçaklamıştı.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.