Kaymakam Çetin’in hikaye kitabı

Muş'un Varto Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin'in ''Sevda Durağı'' adlı hikâye kitabı çıktı.

Kaymakam Çetin’in hikaye kitabı
Kaymakam Çetin’in hikaye kitabı
GİRİŞ 17.12.2017 12:24 GÜNCELLEME 17.12.2017 13:13
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Muş'un Varto iİlçesi Kaymakamı Mehmet Nuri Çetin, görev yaptığı yerlerde halktan dinlediği yaşanmışlıkları kitap haline dönüştürdü.

'Sevda Durağı' ismini verdiği kitabında 25 hikayenin yer aldığını belirten Kaymakam Çetin, okul çağlarında başladığı ve boş kaldığı zamanlarda hazırladığı hikâyeleri bir kitap haline getirdiğini söyledi.

Çetin, "İnsanı insan yapan değerler vardır. Bu değerlerin farkına vardığın, bu değerlere inandığın ve yaşadığın ölçüde insansın. Bu paylaşımcı bir dostluktur. Meslek icabı Anadolu'nun birçok yerini gezme fırsatımız oldu. Gerçekten insanımızın çok güzel yaşanmışlıkları var. Bu bir milletin hafızasıdır. Biz bu hafızayı diri tutma anlamına yaşanmışlıkların bazılarını hikâyeleştirdik. Burada kahraman askerlerimizin yaptığı mücadele, bir hemşiremizin kahramanca cephedeki mücadelesi, yine Yunanlı bir çocuğun alınıp Türk aile tarafından büyütülmesinin anlatıldığı hikâye var. Çok farklı yerlerde çok tatlı Anadolu insanının yaşamışlıklarını hikâyeleştirdik. İnşallah faydalı olur diye düşünüyoruz. Bunun gibi bir kitap daha yazma çalışmamız var, o kitapta benzer hikâyelerden oluşacak. Kitapta yaklaşık 25 tane hikâyemiz var. Tamamen Anadolu insanı olacak. Bundan sonraki kitapta da Anadolu insanı olacak. Anadolu insanının o tatlı hafif tebessüm ettiren güzel anıları var. İnşallah faydalı olur diye düşünüyoruz. Boş zamanlarımızda ve dinlenme zamanlarımızda biz bunları kaleme aldık. Faydalı olacağını düşündük. Hayırlı olsun" dedi.

ETİKETLER
kaymakam çeti
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Adem 9 ay önce Şikayet Et
  Kaymakamizi tebrik ediyorum bizim duymadığımız görmediğimiz olay ve yerleri kayda alması güzel başarılar diliyorum
  Cevapla
 • hayri 11 ay önce Şikayet Et
  ?? bos zamani cok heralde orayi isvicre haline getirmiste kitap cikarcak zaman bulmus beyfendi
  Cevapla
 • Mehmet 11 ay önce Şikayet Et
  Gir internette 3 yildir ne hizmetler yaptığım yazıyor günlük 4 saat uyuyarak terör bölgesi olması hasebiyle çoluk cocugumuzu getirmeden fedakarca caĺısalim Sen böyle yorum yap seni Allaha havale ediyorum
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Beyaz Saray: Suriye'de ellerinde hiç toprak kalmadı!
Türkiye, BM, AB, Rusya, Almanya, Fransa, İran, Mısır... Dünya ayakta