Sultanım: Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Hayatı

'Sultanım: Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Hayatı' Hz. Muhammed (sav)'in hayatını öğrenmek ve onu Sünnet-İ Seniyyesine uygun bir hayat yaşamak amacıyla kalem alınmıştır.

 Sultanım: Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Hayatı
Sultanım: Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Hayatı
GİRİŞ 22.01.2018 09:53 GÜNCELLEME 23.01.2018 09:53

Kitap Tanıtımı (Editör-Yazar Mehmet Deri)

Kitabın Adı: Sultanım: Hz. Muhammed (s.a.v.)’in Hayatı

Kitabın Yazarı: Süleyman Dama

Yayınevi, Basım Yeri ve Yılı: IQ Kültür Sanat Yayınları, İstanbul 2017

Baskı Sayısı ve Sayfası: 1. baskı, 448 sayfa

Elinizdeki eser, mü'minler için bir müjdeci, bir kurtarıcı, bir hayat rehberi olan Hz. Muhammed (sav)'in hayatını öğrenmek ve onu Sünnet-İ Seniyyesine uygun bir hayat yaşamak amacıyla kalem alınmıştır.

Peygamberimizin (s.a.v.) insanlık için her bakımdan model ve örnek olduğu açıktır. Yüce Allah, Peygamberimizden (s.a.v.) bahisle: “And olsun ki Resûlullah, sizin için, Allah'a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah'ı çokça zikredenler için güzel bir örnektir” (Ahzab, 33/21) buyurmaktadır.

Bu eserin birçok siyer eserlerinden ayrılan en belirgin özelliği, tarihin/konuların kronolojik ve akademik sunumu kadar sadeliğe, duygu ve değer yüklü özel bir anlatıma sahip olmasıdır. Eserin, peygamberler tarihi ve tevhid ruhuna uygun vahiy/hadis dili yanında kalp/gönül dilini de kullanması ve yaşayan hayatımıza ışık tutacak duygu yüklü bir tema ile hazırlanmasıdır.

Konusu Hz. Peygamberimiz olan bu eser, bilgi ile duyguları, tarihi gerçeklik ile günümüze uyumluluğunu mükemmele yakın sağlayan, hem gençlerimize ve okul çağı öğrencilerine hem de yetişkinlere En Sevgili’yi (Allah’ın En Sevgili kulunu) tanıtan, tanıttıkça sevdiren, sevdirdikçe örneklik alınan bir şahsiyet hissi kazandırdığı için çok özel bir kitaptır.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
TBMM'de kabul edildi! O ürünlerden ÖTV alınmayacak
Çok sayıda ilde okullar tatil edildi