Bu kitabın geliri Suriyelilere bağışlanacak

Bu çorbada sizin de tuzunuz olsun. Çünkü kitabın geliri Suriyeli mültecilere bağışlanacak. Onlar da sıcak çorba içebilsinler diye...

Bu kitabın geliri Suriyelilere bağışlanacak
Bu kitabın geliri Suriyelilere bağışlanacak
GİRİŞ 24.01.2018 13:14 GÜNCELLEME 24.01.2018 13:14

Dünya milyonlarca Suriyeli mülteciyi hayal kırıklığına uğrattı. Dünyanın en zengin ülkeleri bile bu insanlık dramına sırtını döndü, duyarsız kalmayı seçti. Yemek yardımına olan ihtiyaç çok fazla ve gün geçtikçe de büyüyor.

Dünyaca ünlü şefler ve yemek yazarları Suriyeli mültecilerin acılarını hafifletmek için Suriye için Çorba’da bir araya geldi. Her birinin bir tarifle katıldığı proje, çarpıcı fotoğraflar ve nefis çorbalarla dolu bir yemek kitabında hayat buluyor. Siz de bu anlamlı projenin bir parçası olabilir, yaşam savaşı veren Suriyeli mültecilere temel gıda malzemeleri ulaştırmamıza yardımcı olabilirsiniz.

İşte tariflerini vererek kitabı katkıda bulunan ünlü şef ve yemek yazarlarından bazıları:

Mark Bittman, Anthony Bourdain, Alice Waters, Paula Wolfert, Yotam Ottolenghi, Claudia Roden, Greg Malouf, Ana Sortun, Sami Tamimi, Aglaia Kremezi, Carolyn Kumpe, Wendy Rahamut, Joe Barza, Sally Butcher, Troth Wells, Garrett Melkonian, Alexis Couquelet, Fernando Gomez, Jane Hughes, Nur İlkin, Aline Kamakian ve Sheilah Kaufman.

Barbara Abdeni Massaad

Man’oushe: Inside the Lebanese Street Corner Bakery, Massaad, Mouneh: Preserving Foods for the Lebanese Pantry gibi ödüllü yemek kitapları var. Beyrut, Lübnan’da doğdu. Genç yaşta Florida’ya taşındı. İlk mutfak deneyimini aile restoranları Kebabs and Things’de babasına yardım ederek kazandı. 1988’de Lübnan’a geri taşındı ve üniversite eğitimini orada tamamladı. Yemek pişirmeye olan tutkusunun izinden gitmeye karar verince, Lübnan, İtalyan ve Fransız restoranlarında, ünlü şeflerle beraber çalıştı. Massaad, Slow Food Beyrut’un kurucu üyesi ve enternasyonal Slow Food hareketinin aktif bir üyesi. Beyrut’ta eşi ve üç çocuğuyla beraber yaşıyor.

‘Suriye İçin Çorba’

Teknik Özellikler

Orijinal adı: Soup for Syria

Derleme ve Fotoğraflar: Barbara Abdeni Massaad

Çeviri: Esra Sevin

Yayınevi: Hayykitap 459

Kategori: Hayat Güzeldir 65

Türü: YEMEK KÜLTÜRÜ / Yerel Lezzetler

Birinci baskı: Ocak 2018

Sayfa sayısı: 208

Ebat: 22 x 27,5 cm

Fiyatı: 30 TL

ISBN: 978-975-2477-66-7

Barkod: 9789752477667

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Trump'ın Golan imzasına bir açıklama da AB ve İngiltere'den!
İsrailli bakandan akılalmaz suikast çağrısı! Hepsini öldürelim