Sosyal Medya Canavarı Olmak İster misin? kitabı çıktı

Sosyal Medya Danışmanı ve Eğitmeni Oğuzhan Saruhan'ın, kullanıcıların sosyal medyayı daha etkili kullanabilmesi ve doğru bir iletişim gerçekleştirebilmeleri için yazdığı 'Sosyal Medya Canavarı Olmak İster misin?' kitabı çıktı.

Sosyal Medya Canavarı Olmak İster misin? kitabı çıktı
Sosyal Medya Canavarı Olmak İster misin? kitabı çıktı
GİRİŞ 04.09.2018 12:19 GÜNCELLEME 04.09.2018 12:21

Dünya dijitalleşiyor, dijitalleşen dünyayla ile beraber; ihtiyaçlarımız, yaşantılarımız, davranışlarımız ve alışkanlıklarımız da değişiyor. 'Dijital Çağ' olarak tanımladığımız bu yeni çağ, sadece çok çalışanların değil, dijital ortamlarda daha fazla görünen, sosyal ağları daha etkili ve akıllı kullananların kazandığı çağ. Sosyal Medya Danışmanı ve Eğitmeni Oğuzhan Saruhan, kullanıcıların sosyal medyayı daha etkili kullanabilmesi ve doğru bir iletişim gerçekleştirebilmeleri için 'Sosyal Medya Canavarı Olmak İster misin?' kitabını yazdı.

Uzun yıllardır sosyal medya üzerine çalışmalar yapan Oğuzhan Saruhan, yeni kitabıyla sosyal medyayı daha etkili kullanmak isteyen, bu mecralardaki potansiyeli iş ağına çevirmek isteyenleri hedefledi. Kitabında birçok araştırmaya yer veren Saruhan, ayrıca örnek vakalar üzerinden anlatımlara başvurdu. Sektör profesyonellerinin de görüşlerini kitabına ekleyen Saruhan, 'Sosyal Medya Canavarı Olmak İster misin? kitabı dolu dolu bir kitap oldu. Sosyal medyayı daha efektif kullanmak isteyen, hem kişisel hem de kurumsal anlamda sosyal medyada fark yaratmak isteyenlere ışık tutabilecek bir kitap yazmaya çalıştım.' dedi.

Kitabın içeriği;

Sosyal Medyada Kişisel Marka Konumlandırma

Sosyal Medyada İçerik Üretimi

Sosyal Medyada Rakip Analizi

Sosyal Medyada Monitoring

Sosyal Medyada Kriz Yönetimi

Viral Kampanyalar

Sosyal Medyada Profil Oluşturma

Facebook'u Uçuracak Taktikler

Twitter'ı Uçuracak Taktikler

Instagram'ı Uçuracak Taktikler

Youtube'u Uçuracak Taktikler

LinkedIn'i Uçuracak Taktikler

Kitapla ilgili ne dediler;

Eski tüfeklerden yeni nesle, herkese hitap edecek dolu, akıcı ve somut öneriler içeren bir kitap. Okurken kendime iki sayfa not aldım. İleride bir sosyal medya canavarı olursam bilin ki sebebi Oğuzhan Saruhan'ın tavsiyeleridir.

- Güven BorçaMarka Danışmanı -

Sosyal medya pazarlamasının yöntemselliği, ilk başladığı yıllarda bir bilgi birikimi üzerine gelişmedi. Bu nedenle alanla ilgili yapılan her çalışma büyük değer içeriyor. Oğuzhan Saruhan da anadamarda ilginç ve etkileyici bir kitap yazmış. Farklı yöntemler, pek çok örnek vaka ve gerçekten değerli bir kitap…

- Prof. Dr. Uğur BatıMarka Danışmanı -

Sosyal medya hayatımıza girdiği ilk günden günümüze kadar uzanan dönemde enformasyon, teknoloji, iş hayatı, iletişim, sanat ve daha pek çok alanda köklü değişiklikler yarattı. Hatırlayın; sosyal medyanın olmadığı günlerde gelişmeleri gazetelerden ve televizyonlardan takip ederken bugün her şeyi anında mobil cihazlarımızdan sosyal medya aracılığıyla izler duruma geldik. Bilginin dönüşümü sosyal medya platformları sayesinde her geçen gün hız kesmeden devam ediyor. Diyalog ve şeffaflık temeline dayanan bu dünyada kurumların mutlaka yer alması ve hedef kitleleriyle bu samimi ilişkiyi kurması büyük önem taşıyor. Dolayısıyla sosyal medyayı kurum stratejisinin yapı taşlarına dahil eden kurumların bir adım öne çıktığını rahatlıkla söyleyebilirim.

-Dr. Soner Canko BKM CEO -

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dünyanın gözü Türkiye'de! Para yağıyor...
20 Ağustos Günün Önemli Gelişmeleri