4. Sultanbeyli Kitap Fuarı kapılarını açtı!

4. Sultanbeyli Kitap Fuarı, Kent Meydanı’nda gerçekleşen açılış programıyla kapılarını kitapseverlere açtı.

4. Sultanbeyli Kitap Fuarı kapılarını açtı!
4. Sultanbeyli Kitap Fuarı kapılarını açtı!
GİRİŞ 30.09.2018 09:24 GÜNCELLEME 30.09.2018 09:24

“Sizin İçin Yazdı” sloganıyla bu yıl dördüncüsü düzenlenen Sultanbeyli Kitap Fuarı’nın açılış programına katılım yoğun oldu.

Açılışa Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti İstanbul Milletvekilleri İsmet Uçma, Hulusi Şentürk, Eyüp Özsoy ve Osman Boyraz, AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Tombaş, Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu, Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ve Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay katıldı. Ayrıca Türkiye'nin önde gelen iktisat tarihçilerinden fuar onur yazarı Mehmet Genç söyleşi gerçekleştirdi.

Açılışta konuşma yapan Basın Yayın Birliği Başkanı Emrah Kısakürek, “4. Sultanbeyli Kitap Fuarı Sultanbeyli halkının kitaba vermiş olduğu değerin göstergesidir. Kütüphanelerin yaygınlaştırılması, koleksiyonlarının zenginleştirilmesi okuyucunun bu yerleri kullanımını artıracaktır. Fuarımızın gerçekleşmesini sağlayan belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi. Yayımcı Meslek Birlikleri Federasyonu Başkanı Münir Üstün ise, “Ülkemizin geçirmiş olduğu bu zor günleri atlatacağız. Bu kadar çok okuyucuyu görünce tekrardan heyecanlandık. Türkiye’de kitap okunmuyor sözüne asla inanmayın. Eylül ayının sonuna kadar 53 milyon kitap üretildi. Türkiye okuyor ve okumaya devam ediyor.” diye konuştu.

Açılış konuşmasını yapan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Biz birlikte çalışmayı seviyoruz. Sultanbeyli Belediyesi olarak fuarımızın dördüncüsünü düzenliyoruz, bizden sonra da bu fuar inşallah devam edecek. Yayıncılarımıza, okuyucularımıza ve yazarlarımıza çok teşekkür ediyoruz.” diyerek sözlerine başladı.

Sultanbeyli’de tarih yazmaya çalıştıklarını belirten Keskin, “Sultanbeyli mülkiyetle ilgili çalışmasını tamamlarken kültür yolculuğu da yapıyor. 50 metrekarelik kütüphanesi ve 2500 kitabı olan bir Sultanbeyli’den şuan 125.000 kitabı olan bir Sultanbeyli var. Tüm prangalarımızı yıkarak yolumuza devam ediyoruz. Evlatlarımız fuarımızı dolaşsın kitaplarını alsınlar. Kitaba harcanan para hiç önemli değil, yeter ki kitaba harcansın. Organizasyon firmamıza, yayınevlerimize, birlik ve federasyon başkanlarımıza, misafirlerimize teşekkürü bir borç biliyoruz. İyi ki varsınız. Sekiz gün boyunca sizleri bekliyor olacağız.” diyerek sözlerini tamamladı.

Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in ardından konuşan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı ise, “Ben başkanımı özellikle tebrik ediyorum. Ben kitabı öğretmen olarak görüyorum. Bilgiyi almak için kitaplara çok ihtiyacımız var. İnsanın en özgür hali bilgiyle donanmış halidir. Başkanımızı kutluyorum.” şeklinde konuştu.

Açılışta konuşan Sultanbeyli Kaymakamı Metin Kubilay, “Dördüncüsü düzenlenen kitap fuarımızın hayırlı olmasını diliyorum. Başta belediye başkanımız olmak üzere emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Sultanbeyli Belediyesi kültürün, gençliğin yanındalar, bizlere her türlü katkıyı veriyorlar. Fuarımız hayırlı uğurlu olsun.” diyerek sözlerini tamamladı.

Milli Savunma Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Afyoncu ise, “Benim gençliğimde 3500 kitap basılırken şimdi bu sayı 60.000’e çıkmış durumda. Bu tarz kitap fuarlarıyla belediyelerin ve valiliklerin önemli bir iş yaptığına inanıyorum. Kültürel anlamda Sultanbeyli Belediyesi’nin de çok önemli işler yaptığına inanıyorum.” diyerek okuyuculara bol kitaplı günler diledi.

Açılışa katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Eyüp Özsoy, “Kültürel faaliyetlere önem veren bir belediye olarak kitap fuarının hayırlar getirmesini diliyorum. Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

AK Parti İstanbu Milletvekili Hulusi Şentürk ise, “Bu çalışmada emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum, böyle bir belediye başkanının olduğu yerde kültürel faaliyetlerin daha da artacağına inanıyorum.” diye konuştu.

Açılışta son olarak AK Parti İstanbul Milletvekili İsmet Uçma konuştu. Uçma, “Emeği geçen zihin ve okur işçilerimize teşekkür ediyorum. Fuarın hayırlı olmasını diliyorum. Biz kültürel iktidarda var olmak istiyoruz. Biz sadece altyapı ve üstyapıda yokuz, yöneticilerimiz ve okurlarımızla birlikte kültürel iktidarda da var olmalıyız. Kültür ve sanatta mesafe almanın gayreti içerisinde olalım. Ya yaz ya da yazılacak iş yap demişler, Hüseyin Keskin yazılacak işler yapıyor. İrfan yüklü okumalar diliyorum.” dedi.

Açılışın ardından Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin konuklarıyla birlikte kitap fuarının kurdelesini kesti. Ardından Keskin ve birbirinden değerli konuklar kitap fuarını gezerek kitapseverlerle sohbet etti.

Dördüncüsü düzenlenen Sultanbeyli Kitap Fuarı’nın kapıları 7 Ekim’e kadar açık kalacak. Ziyaretçiler fuarı saat 10.00 ile 20.00 arası ziyaret edebilecekler. Her gün farklı konularla ilgili söyleşilerin olacağı fuarda yazarlar kitaplarını okurlarına imzalayacak.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Bakan Soylu: Önemli bir ilimize giden bombayı yakaladık
Adnan Oktar'ın kaçışının fotoğrafları ortaya çıktı