Kocaeli

Eve gelen kimlik kartını görünce şok oldular

09:26 10 Ağustos 2018 5 Yorum Var
Eve gelen kimlik kartını görünce şok oldular

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan ve annesiyle gittiği nüfus müdürlüğünde yeni kimlik kartına müracaat eden 14 Halil İbrahim Akgün, gelen kimlik kartında annesi Kezban Akgün'ün fotoğrafının basıldığını görünce şok oldu. Talihsiz genç, 17 Ağustos'ta gireceği sınavına alınmama korkusu yaşıyor.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde yaşayan Kezban Akgün, 14 yaşındaki oğlu Halil İbrahim Akgün ile 7 Ağustos tarihinde çipli kimlik kartı almak üzere Nüfus Müdürlüğü’ne başvuruda bulundu. Gebze İlçe Nüfus Müdürlüğüne giderek hem kendisi hem de oğlu için çipli kimlik kartı başvurusunda bulunan anne Akgün, 2 gün sonra kendisine teslim edilen kimlik kartını görünce şoka uğradı. Kargodan gelen kimlik kartını teslim alan anne Kezban Akgün, oğlu için düzenlenen kimlik kartına kendi fotoğrafının basıldığını gördü. Neye uğradığını şaşıran anne ve oğlu, gerekli düzeltmenin yapılması için Nüfus Müdürlüğüne başvuru yaptılar. Kimliğine annesinin fotoğrafı basılan Halil İbrahim Akgün, 17 Ağustos'ta gireceği çıraklık sınavına alınamama korkusu yaşadığını dile getirdi. 

Annenin fotoğrafı oğlunun kimlik kartına basıldı 

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan anne Kezban Akgün, “7 Ağustos Salı günü oğlumla beraber nüfus müdürlüğüne gittik. İşlemlerimizi yaptık, hallettikten sonra bugün kimlik elime ulaştı. Kimliğe baktığımda benim fotoğrafım ve oğlumun kimlik bilgileri vardı. Buna çok şaşırdım. Nasıl böyle bir hata yaparlar. Yani şaşkınım söyleyecek bir şey bulamıyorum. Benim kimliğim henüz gelmedi. Aynı anda başvurduğumuz halde. 17 Ağustos’ta oğlumun sınavı var. Bunun için biraz acele ettik ama bu hatanın memurların olduğunu düşünüyorum. Nasıl böyle bir hata yaparlar, nasıl işlerini yapıyorlar anlamış değilim” dedi. 

14 yaşındaki Halil İbrahim Akgün ise, “Çok şaşırdım. Annemin fotoğrafı ve benim kimlik bilgilerim vardı” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

5 Yorum Var
 • Gereksiz hareket 1 yıl önce Şikayet Et
  Olabilir insanlık hali git düzelttir ne var bunda hemen gazeteye koşacak ne gerek var nüfusa gittin de değiştirmeyiz mi dediler ne meraklısınız kendinizi afişe etmeye
  Cevapla
 • Değişik 1 yıl önce Şikayet Et
  Annesinin fotoğrafını nüfus memuruna kim vermiş acaba ?
  Cevapla
 • raci 1 yıl önce Şikayet Et
  VELA HAVLE :d
  Cevapla
 • Doğrusu 1 yıl önce Şikayet Et
  La havle ve la kuvvete illa billah Hiç bir güc ve kuvvet yoktur ancak Allah ' la vardır demek . La havle :hiç bir güç yok manasına geliyor Bu yuzden tek başına kullanılması sıkıntılı bir durum çünkü Allah var
  İlk beğenen sen ol
 • Kılıçarslan 1 yıl önce Şikayet Et
  Ablacığım sende resmen fotokopi çekmişsin Bu nasıl bir benzerliktir maaşallah :)
  Cevapla
 • Yuh 1 yıl önce Şikayet Et
  Kimliği basanın kafası güzeldi galiba
  Cevapla
 • sana yuh 1 yıl önce Şikayet Et
  Buralarda calisan da insan robot degil Esas sana yuh
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
koceali
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.