e-Okul
Öğrenci ve Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS)

  • 1 Milli Eğitim Bakanlığı’nın e-Okul not görüntüleme menüsü ile öğrencinin okulda aldığı sınav, sözlü, proje ve performans belirlemeye yönelik çalışmalarla ilgili puanlar.

  • 2 Dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlıklar. Öğrencinin hangi dersten ne zaman sınav olacağı ve projesini teslim edeceği tarihler.
  • 3 Öğrenci girişi ve veli bilgilendirme sisteminde (VBS) okul yöneticileri ya da öğretmenler tarafından size ulaştırmak istenilen bireysel bazda ya da toplu duyurular.

Hızlı ve Kolay Erişim

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), velilere ve öğrencilere E-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ile bir çok bilgiye hızlı ve kolay erişim imkanı sağlıyor.

Anında Not Görüntülüme

Veliler öğrencilerin notlarını ve devamsızlık durumlarını VBS üzerinden takip edebilirken öğrencilerin de bu bilgilere erişim sağlaması amaçlanıyor

LGS Sonuçları ve Nakil İşlemleri

Liseye Geçiş Sınavı - LGS sonuçlarının açıklanması ve nakil işlemleri gibi bir çok konuda E-Okul öğrenci girişi veli bilgilendirme sistemi devreye giriyor.

e-Okul Android ve iOS (iPhone) Uygulamaları

2007 yılının Ocak ayında kullanıma açılmış olan bir okul yönetim bilgi sistemi e Okul Android ve iOS platformlarında da hizmet veriyor.

E-Okul'a Giriş Nasıl Yapılır?

e-okul.meb.gov.tr

İlkokul, ortaokul ve lise öğrencileri, TC kimlik numarası ve öğrenci okul numarası ile e-okul.meb.gov.tr adresinden e-okul (VBS) sayfasına giriş yapabilir ve bilgilerini kontrol edebilirler.

Sınav Sonuçları

e-Okul üzerinden

E-Okul’da birinci dönem ve ikinci dönem yazılı ve sözlü sınav sonuçları yer alıyor. Bunun yanı sıra Liseye Geçiş Sınavı sonuçları ve yerleştirme sonuçlarının da açıklanmasında kullanılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı, sınav sonuçları, tercih sonuçları ve nakil işlemleri için e-okul veli bilgilendirme sistemi üzerinden öğrenilebiliyor.

Devamsızlık Bilgisi

e-okul.meb.gov.tr

Bulunduğu dönem içinde özürlü ve özürsüz devamsızlık hakkını doldurmak istemeyen öğrenciler için e-Okul gün gün devamsızlık bilgisini sisteme yansıtıyor. Bu sayede veliler çocuklarının devamsızlık durumunlarını Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) üzerinden takip ediyor.

E-Okul Sınav Sonuçları
Veli Bilgilendirme Sistemi Giriş