Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhattabı haberleri geçen ajanslardır.

NEÜ'de "Çağdaş Malzeme Yönetimi Teknikleri" konferansı

Necmettin Erbakan Üniversitesinde (NEÜ), "Çağdaş Malzeme Yönetimi Teknikleri" konulu konferans düzenlendi.

Kaynak: AA / Eklenme: 08 Nisan 2016, 12:36 / Güncellenme: 08 Nisan 2016, 12:36

Atılım Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Dilaver Tengilimoğlu, AKEF Konevi Konferans Salonu'nda düzenlenen programda, sağlık kurumlarında malzeme yönetiminin önemine dikkati çekti.

Sağlık sektöründe modern malzeme yönetim teknikleri sayesinde, stokların düzenli kontrol edildiğini belirten Tengilimoğlu, Radyo Frekans Sistemi (RFID) ve Pxid Uygulamalarının bu alanda iş yapımını kolaylaştırdığını söyledi.

Tengilimoğlu, yöneticilerin, kurumların malzeme yönetimi konusunda hassas davranmaları gerektiğini belirterek, "Eskiden çok daha fazla israf yapılıyordu. Bu uygulamalar zaman, maliyet gibi konularda tasarruf sağlamamıza yardımcı oluyor. Eskiye nazaran ülkemizde son yıllarda malzeme yönetimi konusunda belli çalışmalar yapılıyor ancak bunun devamlılığının olması önemli." diye konuştu.

Konferansa, NEÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Tahir Yüksek, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Kübra Küçükşen, Sağlık Yönetimi Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Ayhan Uludağ, fakülte sekreteri Ali Altunyaldız, öğretim üyeleri, öğrenciler ve davetliler katıldı.

Kaynak : AA

Yorum Yaz

Konya merkezli FETÖ/PDY operasyonu: 30 gözaltı

Konya merkezli 32 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında örgütün Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) yerleştirdiği askeri personele "mahrem imamlık" yaptıkları iddiasıyla haklarında gözaltı kararı verilen 125 şüpheliden 30'u yakalandı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu:

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Bu memlekette herkesin evinde şehit vardır. Benim dedelerimden birisi de Birinci Balkan Harbi'nde, Edirne'de şehit düşmüş. Edirne'ye her gidişimde gözüm yaşlı bir şekilde mezarını ziyaret ediyorum." dedi.