Konya

Geç kaldı, 'Bu hayatımın sınavı' diyerek gözyaşı döktü

12:10 15 Haziran 2019 9 Yorum Var
Geç kaldı, 'Bu hayatımın sınavı' diyerek gözyaşı döktü

Konya'da Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'ne (TYT) geç kaldığı için giremeyen öğrenci, "Bu benim hayatımın sınavı" diyerek gözyaşı döktü.

Üniversite adayları YKS'den yaklaşık 1,5 saat önce sınava girecekleri okulun önüne gelip beklemeye başladı. Kalem, peçete, cüzdan, saat, kolye ve küpe gibi eşyanın alınmadığı sınavda, öğrenciler sınava 1 saat kala güvenlik kontrolünden geçirilerek salonlara alındı. Güvenlik kontrolü sırasında plastik su şişelerin üzerindeki etiketler, öğrencilerde bulunan metal toka, yüzük, kolye ve küpelerde çıkartıldı. Öğrenciler sınavda ter dökerken, veliler de dışarıda dua okuyarak beklemeye başladı.

SINAVA GİREBİLMEK İÇİN POLİSE YALVARDI

Mareşal Mustafa Kemal Ortaokulu'nda yapılan sınavda kural gereği, saat 10.00 okulun kapıları kapatılarak sınava giriş sonlandırıldı. Saat 10.05'te okulun kapısına gelip, sınava girmek isteyen bir erkek öğrenci, polisten giremeyeceğini öğrenince gözyaşlarını tutamadı.

Polise uzun süren yalvaran ismi öğrenilemeyen öğrenci, "Ağabey lütfen. Allah aşkına. Kaçıramam bunu. Saat daha 5 geçiyor. Ağabey bu hayatımın sınavı. Elini ayağını öpeyim ağabey. 5 dakika geç kaldım ağabey. 15 geçe sınav başlıyor. Ben 5 geçe geldim. Bir şey olmaz ağabey, beni alın. Ağabey ben ne yapacağım şimdi?" dedi.

Tüm uğraşlarına karşın sınava giremeyen öğrenci, üzgün bir şekilde okuldan ayrıldı. Bir kız öğrenci de aynı şekilde sınava giremedi.

YORUMLAR

9 Yorum Var
 • Gılgamış Türk 5 ay önce Şikayet Et
  Sen sınava geç geliyorsan yarın işede geç gelirsin. Sen sınava hiç girme daha iyi...
  Cevapla
 • Aziz 5 ay önce Şikayet Et
  Yüzde 50 indirimli telefon satılıyor deseler sabah 5 de kalkıp mağazanın önünde sıra oluşturan insanlarız biz. Ama sınava 5 dk önce gidip kapıda beklemek zor gelir bize.
  Cevapla
 • Hasan 5 ay önce Şikayet Et
  Maalesef üzücü bir durum. Ama hayati önem taşıyan bu sınava mümkün olduğunca erken gitmek gerekiyor. Sonra polis okula almadı şeklinde lanse ediliyor. ÖSYM 'nin talimatı açık, bina sınav sorumlusu da aynı şekilde talimat veriyor. Yapacak bir şey yok. Herşeyin hayırlısı...
  Cevapla
 • dalkavuK. 5 ay önce Şikayet Et
  Hersene ayni haber madem goruyosun tedbirini alsana
  Cevapla
 • Erken 5 ay önce Şikayet Et
  Gelmek gerekiyor.işte bu ilk sınav
  Cevapla İlk beğenen sen ol
Daha fazla yorum görüntüle
ETİKETLER
Konya üniversite
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.