Üftade hazretlerinin tekkesi ihtişamına kavuştu!

Bursa evliyalarından Üftade hazretlerinin tekkesi 3 milyon lira harcanarak restore edildi ve ziyarete açıldı. Tekkede Üftade hazretlerinin özel eşyaları da sergileniyor.

Üftade hazretlerinin tekkesi ihtişamına kavuştu!
Üftade hazretlerinin tekkesi ihtişamına kavuştu!
GİRİŞ 19.06.2017 12:43 GÜNCELLEME 19.06.2017 12:43

Üftade hazretlerinin Bursa'daki Üftade Tekkesi'nde kendine ait özel eşyaları ramazan ayında büyük ilgi görüyor. Bursa’nın Molla Fenari Mahallesi'nde bulunan Üftade Tekkesi’nin bir kısmı eğitim gören öğrencilere tahsis edilirken, Üftade hazretlerinin eşyaları da tekkedeki özel odalarda sergileniyor.

ESKİ İHTİŞAMINA KAVUŞUYOR

Bursa Büyükşehir Belediyesinin yaklaşık 3 milyon liralık restorasyonu ile çevresini açtığı Üftade Tekkesi, tarihî ihtişamına yeniden kavuşurken, Bursa dışından gelen çok sayıda ziyaretçinin görmek istediği mekanların başında geliyor. İlk olarak Üftade hazretlerinin türbesini ziyaret eden vatandaşlar daha sonra tekkeye çıkıyor. Üftade hazretlerine ait şalvar, gömlek, teber, tespih, takunya, takke ve Aziz Mahmud-i Hüdayi hazretlerinin Bursa sokaklarında ciğer sattığı sopalar, alt bahçede bulunan özel havalandırılmalı odalarda sergileniyor.

HALKIN ZİYARETİ

Ziyaretler sırasında Üftade Camii İmamı tarafından vatandaşlara bilgi veriliyor. Öte yandan Üftade Tekkesi'ne ait çok sayıda eşyanın yeterli fiziki alan olmadığı için teşhir edilemediğini ve depolarda muhafaza edildiğini belirten vatandaşlar ise “Daha önce burada olan ancak tadilatta Merinos'daki tamir atölyesinde bakımları yapılan birçok tarihî eşya hâlen depolarda muhafaza ediliyor. Oradaki eşyaların geri gelmesini istiyoruz. Aşağı yukarı 5 sene oldu. Halkın onları burada ziyaret etmesini istiyoruz” diye konuştu.

ETİKETLER
üftade hazretleri
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • miraçcevher 1 yıl önce Şikayet Et
    Bu haber de bir tezatlık yok mu bu adamlar (üftade hz ve diğerleri),ihtişamdan gösterişten maldan makamdan uzak durmuşlar ve diğer insanlara da bunları öğütlemişler hayatları boyunca şimdi biz onların hatırasını ihtişamla anıyoruz
    Cevapla
  • Ferzan 1 yıl önce Şikayet Et
    Tekke ve ihtişam büyük ironi!!!
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İsmail Küçükkaya CHP aracında
Günün özeti