Abdulhamid Han ile Erdoğan birbirine benziyor

Sultan 2. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Abdülhamid Han'ı birbirine benzetenlerin olduğunu ifade etti.

Abdulhamid Han ile Erdoğan birbirine benziyor
Abdulhamid Han ile Erdoğan birbirine benziyor
GİRİŞ 03.02.2018 17:12 GÜNCELLEME 06.02.2018 13:42
Bu Habere 48 Yorum Yapılmış

Sultan 2. Abdülhamid'in torunu Nilhan Osmanoğlu,Sultan Abdülhamid Han'ın öngörülü, feraset sahibi bir insan olduğunu Kudüs'ün durumunu, 100 sene öncesinden gören bir padişah olduğunu söyledi. 

"SULTAN ABDÜLHAMİD HAN FERASET SAHİBİYDİ"

Osmanlı Padişahı Sultan 2. Abdülhamid'in beşinci kuşaktan torunu Nilhan Osmanoğlu, "Sultan Abdülhamid Han aslında öngörülü, feraset sahibi bir insan olduğu için Filistin'in, Kudüs'ün durumunu, bugünkü yaşayacağımız olayı 100 sene öncesinden gören bir padişah. Bu durumunu çok önceden görmüş, elinden gelen önlemi almaya çalışmış" dedi.

Bursa'nın Orhangazi ilçesinde belediye ile Orhangazi İmam Hatipliler Derneğince düzenlenen "Abdülhamid Han'ın Davası" başlıklı konferansta konuşan Osmanoğlu, Sultan 2. Abdülhamid ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı karakter olarak birbirine benzetenler olduğunu söyledi.

KUDÜS BİR ASIRDIR ZULÜMLERE MARUZ KALIYOR

Kendisinin ise karakter bakımından değil ancak dönem olarak benzettiğini belirten Osmanoğlu, "Hatta saldırı şekilleri bile benziyor. Ben biraz daha derin incelediğim için gerçekten saldırı şekilleri bile aynı. Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi Sultan Abdülhamid Han'ın kendisini millete anlatabilecek bir ortamı yoktu" ifadelerini kullandı.

Osmanoğlu, Müslümanların Filistin ve özellikle Kudüs coğrafyasında yaklaşık bir asırdır yaşadığı sıkıntı ve zulümlere de değindi.

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasına karşı Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulunda alınan kararı hatırlatan Osmanoğlu, "Sultan Abdülhamid Han aslında öngörülü, feraset sahibi bir insan olduğu için Filistin'in, Kudüs'ün durumunu, bugünkü yaşayacağımız olayı 100 sene öncesinden gören bir padişah. Bu durumunu çok önceden görmüş, elinden gelen önlemi almaya çalışmış. O yüzden birçok toprağı kendi mülküne geçirmiş. Kendi mülküne geçirmesinin sebebi de devlet işgal edilirse bireysel mala el konulamaz" diye konuştu.

"ABDULHAMİD HAN'I ANLAMAK İÇİN ŞEHZADELİK DÖNEMİNE BAKILMALI"

Osmanoğlu, geçmişle daha iyi bir bağ kurabilmek için çocuklara Osmanlı Türkçesinin öğretilmesi gerektiğini dile getirdi.

Sultan 2. Abdülhamid Han'ı daha iyi anlayabilmek için şehzadelik dönemine bakılması gerektiğini vurgulayan Osmanoğlu, "Şehzadelik dönemine baktığımız zaman biraz özel bir kişilik olduğunu görüyoruz. Diğer şehzadelerden ayrı olduğunu da görebiliyoruz çünkü zaten annesi genç yaşta vefat ettiği için annesiz büyümüştür Sultan Abdülhamid Han ve bunun savunması hep kendisinde olmuştur. Her zaman sessiz bir kişiliğe sahip olmuştur" değerlendirmesinde bulundu.

Nilhan Osmanoğlu'na konferansın sonunda günün anısına bazı hediyeler verildi.
Etkinliğe, Orhangazi Kaymakamı Yalçın Yılmaz, Belediye Başkanı Neşet Çağlayan, İlçe Garnizon Komutanı Personel Üsteğmen Furkan Karaca, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Kaya, Orhangazi Belediye Meclisi üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

ETİKETLER
2. Abdulhamid
YAZDIR
YORUMLAR 48
 • yasin 1 yıl önce Şikayet Et
  Biz yıllardır biliyoruz. Her ikiside bu ümmet için fedakar ve hizmetkar
  Cevapla
 • FTH MARDİN 1 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH Sultan'a rahmet etsin. Ama sonuçta hazır makama oturdu. Ama reis ne badirelerden geçti.. darbe, hapis, iç ve dış saldırılar, uçurumun kenarından bir ülkeyi kurtardı. daha neler neler.
  Cevapla
 • Ahmet TUNA 1 yıl önce Şikayet Et
  Sembolik olarak Padişahlığın yaşatılması Ülkemizde de keşke mümkün olabilse. Örnek: Hollanda, İngiltere ve Danimarka da olduğu gibi.
  Cevapla
 • Turan ŞENGÜL 1 yıl önce Şikayet Et
  2 . Abdulhamitden sonra ilk kez siyasi islam ümmet birliği liderini bulan bu milleti artık kimse dize getiremez Mili ruh uyanıyor ümmet dirilişle diriliyor YAŞASIN SİYASİ İSLAM ÜMMET BİRLİĞİ LİDERLİĞİ VEYL OLSUN BUNU ANLAMAK İSTEMEYENLERE
  Cevapla
 • Sanane 1 yıl önce Şikayet Et
  Padişahla beraber yaşamış gibi anlatıyor
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
DSP Genel Başkanı
Bahçeli enfes özetledi: Bugün aldığımız patlıcan biber...