Camideki Ses bu albümle her yerde

Camilerden yeryüzüne yayılan sesler, Türkiye'de ilk kez bir araya getirilerek albüm haline getirildi. Camideki Ses albümü Hafız Şekip Sayık'ın sesinden kaydedildi.

Camideki Ses bu albümle her yerde
Camideki Ses bu albümle her yerde
GİRİŞ 24.09.2007 15:21 GÜNCELLEME 24.09.2007 15:21
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Çetiner müzik yapım uzun süren bir çalışma sonrası özgün bir dini esere imza attı ve Camideki sesleri bir araya getirdi.


Firma yetkilileri eserle ilgili olarak şunları söylediler '11 yaşında hafızlığı bitiren ve 3 yıl Şam'da Medreset-üt Furkan'da eğitim gören, bugulu ses ve farklıyorumu ile Şekip Sayık hocaegendi tarafından yorumlanan ve alanındaki ilk eser olan bu albümde sabah ezanı, ezan duası, kaamet, salat-ı münciye, tesbihat, Cuma selası, Cuma iç ezanı ve konusu namaz olan bir Cuma hutbesi bulunuyor. Ayrıca Sabah ve Akşam namazlarından sonra okunan Haşr suresinin son ayetleri olan Hûvallahllezi ve Türkçe Meali, Yatsı namazından sonra okunan, Bakara Suresi'nin son iki ayeti olan Amenerrasuûlu ve türkçe Meali de bulunuyor.


Camideki ses aynı zamanda Müzenlik için örnek bir eser olma özelliği taşıyor.'


Eserin internet üzerinden satış şartlarını görmek ve örnek sesleri dinlemek için bu linki kullanabilirsiniz.


Ayrıntılı bilgi ve irtibat için Nişantaşı Mahallesi nalak Sokak No: 5/d selçuklu Konya adresini ya da 0 332 233 12 62 numaralı telefonu kullanabilirsiniz. Firmanın faks numarası: 0 332 233 32 62. İnternet sitesi: www.cetinermuzik.com.tr  


 

YAZDIR
YORUMLAR 3
 • Metin KARACA 11 yıl önce Şikayet Et
  Niyet önemli. hizmet mi hezimet mi bunu idrak etmeli önce. yoksa farklı anlayışlar ve buna göre tepkiler de çıkacaktır. Allah hayırlısını versin.
  Cevapla
 • Namik Yakar 11 yıl önce Şikayet Et
  \"BASiRETSIZLiK\". (Şunlar gelmeden önce salih amel işlemekte acele edin. Sefihler başa geçmeden, güvenlik kuvvetleri çoğalmadan, hüküm rüşvetle satılmadan, adam öldürme hafife alınmadan, akraba ziyareti kesilmeden, Kur´an mizmarlardan okunmadan, Kur´anı şarkı gibi okuyanlar öne geçmeden.) [Taberani]
  Cevapla
 • Erol Garip 11 yıl önce Şikayet Et
  Din ticareti. Ezanı satıyorlarmış! Aferin adamlara. Milletimiz saf oldukça, uyanıklar bedava yaşar hep. Yahu, din denilen şey, insanların yaratanı aramasından doğar. Herkes ve milletler kendine göre yorumlayarak, \"yaratana en iyi kendisinin ulaştığını\" iddia eder. İslamiyette, Arap dediğimiz insanların yaratana ulaşma yöntemi. Ben, Erol olarak, onlardan daha iyi bir yol biliyorum nasıl yaratana ulaşacağım konusunda.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
İstanbul'da yağış başladı! Şehri kara bulutlar sardı...
21 Ağustos Günün Önemli Gelişmeleri