Michael Jackson'ın dünyayı salladığı şarkılar

Jackson, kariyeri boyunca 13 kez Grammy ödülüne layık görüldü ve gerek satış rakamlarıyla, gerekse aldığı ödüllerle müzik dünyasında tüm zamanların en başarılı isimlerinden biri olarak tarihe ismini yazdırdı.

GİRİŞ 26.06.2009 09:18 GÜNCELLEME 26.06.2009 09:18

Pop müziğinin kralı olarak gösterilen ve Elvis Presley gibi genç yaşta ölen Michael Jackson, henüz çocukken tanıştığı şöhreti, hem müzik dünyasına kazandırdıklarıyla, hem de hakkında çıkan skandal haberlerle sürekli gündemde kaldı.

Şöhret basamaklarını 1970'li yılların başında çıkmaya başlayan Jackson, kariyeri boyunca 13 kez Grammy ödülüne layık görüldü ve gerek satış rakamlarıyla, gerekse aldığı ödüllerle müzik dünyasında tüm zamanların en başarılı isimlerinden biri olarak tarihe ismini yazdırdı.

Jackson, 14 şarkıyı müzik listelerinde bir numaraya taşıdı ve albümlerinin neredeyse 750 milyondan fazla kopyası satıldı.

Sanatçının liste başı olan şarkıları şöyle:

"Ben" - 1972

"Don't Stop 'Til You Get Enough" - 1979

"Rock With You" - 1980

"The Girl Is Mine" 1982

"Beat it" - 1983

"Billie Jean" - 1983

"Say Say Say" - 1983

"Bad" - 1987

"I Just Can't Stop Loving You" - 1987

"The Way You Make Me Feel" - 1987

"Dirty Diana" - 1988

"Man In The Mirror" - 1988

"Black Or White" - 1991

"You Are Not Alone" - 1995

"Dangerous" - 1991

(aa)

YORUMLAR 7
 • duru 1 ay önce Şikayet Et
  çok yardımcı oldu ingilizceden projemiz vardı çok teşekkürler
  Cevapla
 • dilara 3 yıl önce Şikayet Et
  Onu çok seviyorum o kral efsane onun gibiler bidaha gelmez
  Cevapla
 • empatik OSMANLI 8 yıl önce Şikayet Et
  Heder. Adını çok duyduk elbette, ama sorsalar bir şarkısının ismini söyle diye "bilmiyorum" derdim. Belki orda burda, alışveriş merkezlerinde adını bilmeden dinlemek durumunda olduğumuz şarkıları vardı ("beat it" diye birşey hatırlıyorum mesela), bunun dışında bana birşey ifade etmiyor. Merak edip habere eklenen videoyu izledim: bunun neresi müzik? Velhasıl, koskoca bir ömür HEDER. Ne kadar üzücü. İnşallah boş gitmemiştir.
  Cevapla
 • bilal altaş 8 yıl önce Şikayet Et
  efsaneydi o da gitti. benim çocukluğumun efsane yıldızıydı. kendisi için bilgisayar oyunları düzenlenmiş albümleri on milyonların üzerinde satmış. yaptığı herşeyiyle ortalığı sallıyordu. hiç bir popçu henüz onun bu yakaladığı zirveye yaklaşamadı. ama dünya kimseye kalmıyor muhteşem dans figürleri yapan adam bir bakmışsın yürüyemez hal alıyor. herşey öteki aleme doğru akıp gidiyor. hayırlısı ile gitmek nasip olsun bu dünya hayatı çok kısa
  Cevapla
 • İsmail AKGÖZ 8 yıl önce Şikayet Et
  Yalan gerek yok,. Bir çok şarkısını beğenerek dinlediğimiz bir sanatçıydı. Umarım son zamanlarda çıkan müslüman oldu söylentileri doğrudur. Güle güle michael.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan zafer sonrası ilk açıklama
Erdoğan'a dünyadan tebrik yağıyor!