Milliyetçi sözlüğümüz de oldu!

Son zamanlarda sanal alamde mantar gibi bitmeye başlayan 'sözlük'lere bir yenisi daha eklendi. Bu seferki farklı ve iddialı. Amaç Türklerin sesi olmak. Nerede mi?

Milliyetçi sözlüğümüz de oldu!
Milliyetçi sözlüğümüz de oldu!
GİRİŞ 06.08.2009 15:12 GÜNCELLEME 06.08.2009 15:12
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

"Türkiye’nin ilk ve tek milli sözlüğü’’ sloganıyla yaklaşık olarak 2 ay kadar önce, amacı dünyadaki bütün Türklerin sesi olmak ve milli, manevi değerlerin korunmasını, yüceltilmesini sağlamak üzere Milli Sözlük adında bir sözlük portalı kuruldu. 
 
İnternet sözlük portalları kervanına milliyetçi bir sözlük de katılmış oldu. www.millisozluk.com adresinden yayın yapan Milli Sözlük'ün misyonu site yöneticilerine göre şöyle tanımlanıyor:

''Türkiye’nin ilk ve tek milli sözlüğü'' sloganıyla yaklaşık olarak 3 ay kadar önce, amacı dünyadaki bütün Türklerin sesi olmak ve milli, manevi değerlerimizin korunmasını, yüceltilmesini sağlamak üzere Milli Sözlük kurulmuş ve faaliyetlerine başlamıştır.

Milli Sözlük, internet ortamındaki milli ve manevi değerlerimize karşı yapılan her türlü iftiraya, hakarete karşı sert bir duruş sergileyerek cevap olmuştur ve olmaya da devam edecektir. Vatanını, milletini, dinini, kısacası milli olan tüm değerleri yücelten ve bu kutsal değerlere yapılacak saldırılara en güzel şekilde cevap verebilecek bu platformun Türkiye’de bir ilk olması Milli Sözlük’ün önemini fazlasıyla arttırmaktadır.Bu özelliği ile diğer sözlükler arasından sıyrılarak amacı ve misyonu ile farkını göstermektedir.

Bu platformda yazarlar bilgi ve birikimlerini şahsa, topluluklara, siyasi düşünce ve fikirlere hakaret etmeden yapıcı eleştiriler getirerek, milli değerlerimizin birleştirici özelliğini güzel bir üslup kullanarak yazıya dökmektedirler. Burada önemli olan bağcıyı dövmek değil, üzüm yemek diyebileceğimiz güzel fikirlerin, konuların, sözlerin paylaşılmasıdır. Yazılan her kelimenin, sözün ve fikrin dünyadaki tüm insanlar tarafından okunabilecek olması, Türk milli değerlerinin paylaşılmasına ve birleştirici unsur olmasına vesile olacaktır. Milli ve manevi değerlerin bazı kesimlerce karalandığı, karalayanların çağdaş, modern addedildiği günümüzde, milli ve manevi değerlerimizin yüceltilmesi bizim için kutsal bir görev olmuştur.

Milli Sözlük, bu yüce davanın güçlü bir savunucusu olarak, üstlenmiş olduğu misyonun farkındadır. Sözlüğün sanal alemde zamanla daha da güçlenmesi ile birlikte, dünyadaki tüm Türklerin sesi olma amacı doğrultusunda emin adımlarla ilerleyeceğinden ve milli, manevi değerlerin yegane savunucusu olacağından kimsenin kuşkusu olmasın. Bu zor ama kutsal dava için şimdi yazar olma zamanıdır.

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • ender felah 9 yıl önce Şikayet Et
    rahatsız mı oldunuz. başlığa bakınca haber7 editörleri rahatsız olmuşa benziyo..bundan daha ii nolmuş ki rahatsız oldunuz sayın editörler?
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Albayrak'la görüştüm deyip müjde vermişti! Yalanlama geldi
Seçim sonrası vize mesaisi artıyor