İBB. Şehir Tiyatroları Mart ayı oyunları

Şehir Tiyatroları, Mart ayında 2’si yeni 34 oyunla seyircisini selamlıyor.

İBB. Şehir Tiyatroları Mart ayı oyunları
İBB. Şehir Tiyatroları Mart ayı oyunları
GİRİŞ 26.02.2010 15:28 GÜNCELLEME 26.02.2010 15:28

2009–2010 sezonunda, pek çok yeni oyunu repertuarına katan İ.B.B. Şehir Tiyatroları, Mart ayında Özen Yula’nın yazdığı M. Nurullah Tuncer’in yönettiği Dünyanın Ortasında Bir Yer ve William Shakspeare’in yazdığı Kemal Başar’ın yönettiği Romeo ve Juliet adlı oyunları seyirciyle buluşturacak.

İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nın yeni oyunu Dünyanın Ortasında Bir Yer, erkeklerin koşullarını belirlediği bir dünyada sıkışmış kadınların öykülerini konu ediniyor. Oyun, törelerin, söylencelerin, toprağa dayalı gücün egemen olduğu yörelerin öyküsünü kadınların yaşadıkları üzerinden anlatıyor ve bireylerin ilişkilerindeki öç kavramına dayalı çatışmaları sunuyor. Şehir Tiyatroları tarafından ilk kez 2010 İstanbul Kültür Başkenti kapsamında farklı dillerde oynanacak olan Dünyanın Ortasında Bir Yer, Şehir Tiyatroları Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde 24 Mart - 4 Nisan 2010 tarihleri arasında seyirciyle buluşacak. Özen Yula’nın yazdığı oyunu M. Nurullah Tuncer yönetiyor. Oyunda; Esra Ronabar, Hüseyin Köroğlu, Eraslan Sağlam, Melahat Abbasova, Ezgi Sümer Yolcu, İrem Arslan Aydın, Tomris İncer, Ümran İnceoğlu, Yonca İnal Eğilmezbaş, Ezgim Kılınç, Nurdan Kalınağa, Pelin Budak, Burcu Çoban, Pınar Aygün rol alıyor.

İ.B.B. Şehir Tiyatroları’nın ikinci yeni oyunu olan, Shakespeare’in en tanınmış eseri Romeo ve Juliet’te, iki aile arasında bitmek bilmeyen bir nefret ve düşmanlığın gölgesinde yeşeren büyük bir aşk anlatılıyor. Bu öyküyü bir aşk söylencesine dönüştürerek, temel bir “aşk” imgesi yaratan Shakespeare, bu yolla acımasız toplumsal gerçeklerle gerçek sevgi arasındaki çelişkiyi gözler önüne seriyor. Shakespeare’in büyük aşk tragedyasının temelinde yatan aile düşmanlığı yüzünden, Romeo ve Juliet arasındaki aşk, ancak sevgililerin ölümüyle “ölümsüz” bir kimliğe bürünüyor… Oyun, Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde 17-28 Mart 2010 tarihleri arasında Kemal Başar’ın rejisiyle seyircisiyle buluşacak. Oyunda; Levent Yılmaz, Hikmet Körmükçü, Selçuk Soğukçay, Müge Akyamaç, Mert Turak, Ece Özdikici, Ersin Umulu, Caner Çandarlı, Kubilay Penbeklioğlu, Selçuk Yüksel, Can Doğan, Mehmet Bulduk, Nevzat Çankara, Nurdan Gür, Hüsnü Demiralay, Özge O’Neill, Selin Türkmen, Serkan Bacak, Bahar Özge Göze, Murat Güreç, Yasemin Güvenç, Hamit Erentürk, Melisa Demirhan, Senem Oluz, Berk Samur rol alıyor.

Bakhalar, 3-7 Mart 2010 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde… Euripides’in ölümünden sonra ilk kez İ.Ö. 407 yılında oynanan ünlü “Bakhalar” piyesi bu kez Romanyalı yönetmen Mihai Maniutiu’nun farklı metin düzenlemesi ve rejisi ile oynanıyor. Coşku tanrısı Dionisos, Anadolu ile Ortadoğu’da ün kazandıktan sonra doğduğu yere gelir; kendi âyinlerini benimsetmek ister. Kral Pentheus ona karşı çıkar. Oysa bu noktada fırsat doğduğunu düşünen biri vardır: Teresias. Nitekim kralı iknaya çalışır: Dionisos tanrı olmasa bile öyle tanıtılıp çıkar uğruna kullanılabilir. Ama kral direnir; bunun üzerine, Dionisos’un etkisine giren kadınlar (Bakhalar) tarafından saf dışı bırakılır... Yönetmenin günümüzle bağlantılı yorumunda çıkar uğruna inanç sömürüsü ve kadın gücünün kullanılışı işleniyor. Euripides’in yazdığı Mihai Maniutiu’nun yönettiği oyunda; Jülide Kural, Şebnem Köstem, Aslı İçözü, Meriç Benlioğlu, Özge Borak Şakrak, Özge Kırış, Nergis Çorakçı, Seda Fettahoğlu, Esin Umulu, Çağlar Yiğitoğulları, Ali Mert Yavuzcan, Doğan Altınel, Mert Tanık, Okan Patırer, Nihat Alpteki, Cemal Ahhan Şener, Özgürefe Özyeşilpınar rol alıyor.
Tarlakuşuydu Juliet’te, Shakespeare’in yüzyıllardır insanları gözyaşına boğan karakterleri Romeo ve Juliet, Ephraim Kishon’un yeni kurgusunda günlük yaşantı ve çığrından çıkmış bir evlilik içinde ele alınıyor. Tarlakuşuydu Juliet, 10-14 Mart 2010 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde; 24-28 Mart 2010 tarihlerinde ise Ümraniye Sahnesi’nde seyircisini bekliyor. Engin Alkan’ın yönettiği oyunda Engin Alkan, Sevinç Erbulak, Çağlar Çorumlu, Murat Bavli rol alıyor.

İntiharın Genel Provası’nda, intihar etmek isteyen bir mimar Tuna köprüsüne gelir. “Sanatsal bir ölüm” hayaliyle, sevgilisine son kez telefon edip aşkını vurgular. İntihar Eden Adam, köprüden tam atlayacağı sırada Balıkçı feryat edip onu durdurur: Köprü altına ağ yerleştirdiğinden adam buradan atlamamalıdır. Derken adamın sevgilisi Kadın belirir, intihara engel olmaya çalışır. İntihar Eden Adam tam atlayacakken Kadın ile Balıkçı dans etmeye başlar. Bu sırada beyaz üniformasıyla Kaptan belirir. İntiharda kararlı olan adamın mesleğini öğrenince ona bir iş teklifi yapar. Duşan Kovaçeviç’in yazdığı M. Nurullah Tuncer’in yönettiği oyunda; Bora Seçkin, Serhat Mustafa Kılıç, İbrahim Can, Bennu Yıldırımlar rol alıyor. Oyun, 17-21 Mart 2010 tarihleri arasında Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde; 31 Mart - 4 Nisan 2010 tarihleri arasında ise Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde seyredilebilir.

Bekleme Salonu’nda, üç kişi aynı amaçla geldikleri bekleme salonunda, küçük bir ‘engel’le karşılaşırlar. Yapmaları gereken beklemek mi yahut beklemekten vazgeçip, içine sürüklendikleri şifreleri çözmek mi? Yiğit Sertdemir’in yazdığı, Tolga Yeter’in yönettiği oyunda Cengiz Tangör, Ertuğrul Postoğlu, Zeynep Özyağcılar rol alıyor. Oyun, 3-7 Mart 2010 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde; 17-21 Mart 2010 tarihleri arasında ise Ümraniye Sahnesi’nde…

Balıkesir Muhasebecisi, 10-14 Mart 2010 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde seyredilebilir. Reşat Nuri Güntekin’in yazdığı Balıkesir Muhasebecisi, toplumda yok olmaya yüz tutmuş değer yargılarını, para karşılığında yiten ahlâki değerleri “aile” kavramı ekseninde sorguluyor. Mazlum Kiper, Berrin Koper, Naci Taşdöğen, Tarık Şerbetçioğlu, Demet Bozyaka, Turgut Arseven, Rıdvan Çelebi, Yılmaz Meydaneri, Bora Ayanoğlu, Erhan Özçelik, İbrahim Şirin, Nagehan Erbaşı, Aslı Narcı’nın rol aldığı oyunun yönetmeni Nedret Denizhan…

Çıkmaz Sokak adlı oyun, dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşanan darbe rejimlerini tek bir ülke üzerinden anlatıyor ve “şiddet” kavramını irdeliyor. Darbe rejiminin hüküm sürdüğü bir dönemde işkenceci olarak görev yapan bir polis memurunun, yıllar sonra işkence uyguladığı kadın tarafından sorgulanması konu ediliyor. Tuncer Cücenoğlu’nun yazdığı, Mazlum Kiper’in sahneye koyduğu “Çıkmaz Sokak”ta, şiddete karşı şiddet üretmenin değil, yalnızca demokrasinin “çözüm” olabileceği vurgulanıyor. Hümay Güldağ, Erhan Özçelik, Aslı Narcı’nın rol aldığı oyun, 17-21 Mart 2010 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde seyircisini bekliyor.

İnek adlı oyunda, hayallerinin peşinde koşan bir ailenin, içinde bulundukları maddi sıkıntılarından, satın aldıkları bir inekle kurtulma çabaları absürt bir dille anlatılıyor. Nâzım Hikmet’in son dönem oyunlarından olan İnek’i Mehmet Avdan yönetiyor. Berna Oğuzutku Demirer, Işıl Zeynep Tangör, Can Ertuğrul, Zafer Kırşan, Ozan Gözel, Cem Uras, Haldun Ergüvenç’in rol aldığı oyun, 24-28 Mart 2010 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde seyredilebilir.

Hizmetçiler, 31 Mart-4 Nisan 2010 tarihleri arasında Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde; 10-14 Mart 2010 tarihleri arasında ise Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak. Oyun, Claire ile Solange adlı iki kız kardeşin, hanımlarını öldürme planlarını, o evde yokken kurdukları düşsel dünyanın içinde oynadıkları oyunlarla gerçekleştirmeye çalışmalarını anlatıyor. Jean Genet’nin yazdığı Hizmetçiler, ortak reji çalışması olarak hazırlandı. Oyunda Selin Türkmen, Berna Adıgüzel, Özge O’Neill rol alıyor.
Onlar Ermiş Muradına oyunu, 1931-32 tarihinde Vasfi Rıza Zobu’nun çevirisiyle Şehir Tiyatrosu’nda oynandı. 78 yıl sonra Haldun Dormen’in rejisiyle Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde, 3-7 Mart 2010 tarihleri arasında Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde; 24-28 Mart 2010 tarihleri arasında ise Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde seyredilebilir. Fars ve vodvil ekolünün öncüsü sayılan Georges Feydeau’nun baştan sona doludizgin ilerleyen farsı Onlar Ermiş Muradına’da burjuva ahlâkının eleştirisi yapılıyor. Gencay Gürün tarafından dilimize çevrilen oyunda Alev Oraloğlu, Ali Gökmen Altuğ, Ayşegül İşsever, Ali Karagöz, A. Nurseli Tırışkan, Yeşim Koçak, Ali Berge, Erkan Sever, Cem Karakaya, Ceylan Çete, İlhan Kilimci, Özgür Dağ, Engin Coşkun, Rahmi Elhan, Vildan Türkbaş, Betül Kızılok, Çağrı Özgür Hün rol alıyor.

Dinmeyen Alkışlar, 10-14 Mart 2010 tarihleri arasında Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde seyircisiyle buluşacak. Tiyatro ve sinemanın güzelliği ve sahne gücüyle efsaneleşen oyuncusu Cahide Sonku’nun trajik yaşam öyküsünün anlatıldığı oyunda Aslı Seçkin, Erkan Sever, Aziz Sarvan, Rahmi Elhan, Defne Gürmen Üstün, Cem Uras, Enes Mazak, Melike Altınbaran, Emre Narcı rol alıyor. Dinmeyen Alkışlar’ı Gülsün Siren Kınal yazdı. Oyunun yönetmeni ise Engin Gürmen…

Lüküs Hayat, Türk toplumunun Batı ile yüzleşmesi ve bu çerçevede yaşanan komik durumları sahneye taşırken, bu durumun değişmezlerini 26 yıldır sahnede diri tutuyor. Oyun, 17-21 Mart 2010 tarihleri arasında Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde seyredilebilir. Ekrem Reşit Rey’in yazdığı, Haldun Dormen’in yönettiği oyunda; Zihni Göktay, Şenay Saçbüker, Savaş Barutçu, Ayşegül İşsever, Münir Kutluğ, Derya Kurtuluş, Cem Karakaya, Aslı Aybars, Ali Gökmen Altuğ, İrem Arslan Aydın, Uğur Arda Aydın, Çağrı Hün, İlhan Kilimci, Betül Kızılok, Tolga Coşkun, Ümran İnceoğlu, Samet Hafızoğlu, Özgür Dağ, Yılmaz Arda Alpkıray, Doğan Şirin, Nurseli Tırışkan, Ceysu Aygen rol alıyor. Oyunun müzikleri ise ünlü besteci Cemal Reşit Rey imzasını taşıyor.

Bozuk Düzen adlı oyunda, yaşadıkları kasabadaki depremden zarar görerek İstanbul’a yerleşmek zorunda kalan orta halli bir ailenin, büyük şehrin karmaşası içinde yaşama tutunabilme çabaları anlatılıyor. Türk tiyatrosu ve sinemasının önemli isimlerinden Güner Sümer’in bu oyunu, Burteçin Zoga tarafından sahneleniyor. Gün Koper, Gürol Güngör, Demet Bozyaka, Berrin Koper, Aziz Sarvan, Selin İşcan, Perihan Savaş, Uğurtan Atakan-Ahmet Özaslan, Çağlar Polat, Yılmaz Meydaneri, Enes Mazak’ın rol aldığı oyun 5-6 Mart 2010 tarihlerinde Küçükçekmece Sefaköy KSM Sahnesi’nde; 24 Mart - 4 Nisan 2010 tarihleri arasında ise Kağıthane Sadabad Sahnesi’nde seyredilebilir.

İstanbul Efendisi’nde, kızına uygun bir damat adayı bulmak için, dönemin batıl inançlarına bel bağlayan bir babanın gülünç durumu anlatılıyor. Musahipzade Celâl‘in yazdığı, Engin Alkan’ın yönettiği İstanbul Efendisi’nde, Engin Alkan, Mahperi Mertoğlu, Çağlar Çorumlu, Volkan Ayhan, Zafer Kırşan, Hüseyin Tuncel, Ümit Daşdöğen, Emrah Özertem, Tuğrul Arsever, Cihan Kurtaran, Serkan Bacak, Murat Üzen, Derya Çetinel, Sevinç Erbulak, Selin Türkmen, Berna Adıgüzel, Reyhan Karasu, Çiğdem Gürel, Senem Oluz, Hamit Erentürk, Esra Karabaş, Murat Güreç, Utku Akıncı rol alıyor. Oyun, 3-7 Mart 2010 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde seyredilebilir.

Binali ile Temir, insanlardan uzak bir dağda yaşanan hesaplaşmanın hikâyesi. Çoban Temir’in ormanda yaralı olarak bulduğu namlı bir eşkıya olan Binali, yaralı haliyle kendine yardım eden Temir’e buyruk vermeye kalkışır. Ancak bu tavır buyruk almayı bilmeyen Temir’in hiddetiyle karşılanır. Ne namlı bir eşkıya olmasının ne de gücün korkusunu taşımayan Temir, Binali’ye karşı bir cengi başlatır. İyileşmeyi bekleyen Binali’nin de cenk sırası gelecektir. Silahları erkeklik, cesaret, güç ya da sevgi olan “cenk”i kazananı aslında ruhu en az yaralı olanın gücü belirleyecektir. Murathan Mungan’ın yazdığı, Yıldırım Fikret Urağ’ın uyarlayıp yönettiği oyunda; Haldun Ergüvenç, Gün Koper, Yıldırım Fikret Urağ, Uskan Çelebi rol alıyor. Oyun, 10-21 Mart 2010 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Dullar, tüm hüznü ve neşesiyle dulluk durumunu ele alan, farklı yaşlarda dul kalan kadınlar hakkında komik ve grotesk, ama aynı zamanda trajik sahnelerle dolu bir revü. Alman yazar Fitzgerald Kusz’un 2004 yılında kaleme aldığı oyun, yüzyıllardır dramatik biçimde ele alınan dulluk durumunu, farklı bir açıdan mizahi bir bakışla sahneye taşıyor. Gencinden yaşlısına kocasını yitiren kadınların yeni bir hayat kurma mücadelesindeki farklı tutumlarını hüzünlü ve komik biçimde sunuyor. Hülya Karakaş’ın yönettiği oyunda; Güzin Özyağcılar, Hale Akınlı, Süeda Çil, Neslihan Ayşe Öztürk, Hülya Karakaş rol alıyor. Dullar, 24 Mart - 4 Nisan 2010 tarihleri arasında Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak.

Kabare (Cabaret), bir kabare aktristi ile Amerikalı bir yazarın kısa ömürlü aşkını ve onları kuşatan büyük toplumsal kaosu anlatıyor. Kült müzikaller sınıfında yer alan Kabare, 1972’de beyaz perdeye aktarıldığında 8 Oscar kazandı ve “Tüm Zamanların En İyi Yüz Filmi” listesine girdi. Joe Masteroff’un yazdığı Yücel Erten’in yönettiği oyunun unutulmaz müziği John Kander imzasını taşıyor. Oyunda Mert Turak, Senan Kara, Can Başak, Ergun Üğlü, Selma Kutluğ, Hakan Arlı, Işıl Zeynep Tangör, Tolga Coşkun, Eraslan Sağlam, Özge O’Neill Sarımola, Bahar Özge Göze, Yasemin Güvenç, Nurdan Kalınağa, Pelin Budak, Arda Alpkıray, Doğan Şirin, Berk Samur rol alıyor. Oyun, 3-7 Mart 2010 tarihleri arasında Musahipzade Celâl Sahnesi’nde…

Mefisto, Nazi Almanyası’nda yaşanmış en keskin çelişkilerden birini konu edinen bir yapıt. Oyunda mesleki tutku uğruna kişiliğini, bir zamanlar baş düşmanı olduğu ideolojiye, nazizme satan bir tiyatro sanatçısının gerçek yaşam öyküsü anlatılıyor. Klaus Mann’ın aynı adlı romanından Ariane Mnouchkine’in oyunlaştırdığı oyunu Ragıp Yavuz yönetti. Mefisto, 31 Mart-4 Nisan 2010 tarihleri arasında Üsküdar Musahipzade Celâl Sahnesi’nde; 10-14 Mart 2010 tarihleri arasında ise Ümraniye Sahnesi’nde seyredilebilir. Oyunda; Mert Tanık, Yiğit Sertdemir, Murat Coşkuner, Serdar Orçin, Kutay Kırşehirlioğlu, Ozan Gözel, Çağlar Yiğitoğulları, Ertuğrul Postoğlu, Selim Can Yalçın, Haldun Ergüvenç, Ali Gökmen Altuğ, Seda Fettahoğlu, Levend Yılmaz, Yeşim Koçak, Aslı Aybars, Çağrı Özgür Hün, Buket Yanmaz Kubilay, Rozet Hubeş, Aslıhan Kandemir, Ece Yıldız rol alıyor.

Merhaba Hoşçakal, 3-14 Mart 2010 tarihleri arasında Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde seyredilebilir. Oyun, yıllar sonra eve dönen Hester’in erkek kardeşi Johnnie’yle yaşadığı birkaç saat süren hesaplaşmasını konu alıyor. Yaşamın savurup attığı bu iki kardeşin yitirdiği aile, çocukluk, sevinç, umut, aşk, adına ne varsa her şeyi sorguluyor. Aile geçmişine dair bireylerin birbirini yıkan sırlarının açıldığı o gecede Hester’i ağır sürprizler beklemektedir. Athol Fugard’ın yazdığı Taner Barlas’ın yönettiği oyunda; Tolga Yeter, Ayşen Çetiner Sezerel rol alıyor.

Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye, Savaş Dinçel’in, İstanbul atmosferinden yansıyan Sait Faik’in dünyasını, yazarın öykü ve anılarından yola çıkarak anlattığı bir oyun… Naşit Özcan’ın rol aldığı oyunu Ergün Işıldar yönetti. Meraklısı İçin Öyle Bir Hikâye, 17-21 Mart 2010 tarihleri arasında Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde seyredilebilir.

Gizli Oturum oyunu, insanın özgür iradesiyle seçtiği varoluşun başkası karşısında değiştirilemeyeceğini işliyor. Garcin, Estelle ve Ines ölümün döngüsü içinde, hayatlarında olan biten her şeyi önce eksik bir biçimde, sonrasında ise içtenlikle birbirleriyle paylaşırken; aslında geçmişteki hatalarını ve gerçek kişiliklerini ortaya koyuyorlar. Ece Okay, Özge Özder, Emre Narcı, Osman Gidişoğlu’nun oynadığı oyun 3-7 Mart 2010 tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi’nde; 2-3 Nisan 2010 tarihlerinde ise Küçükçekmece Sefaköy KSM Sahnesi’nde seyirciyle buluşacak. Jean Paul Sartre’ın çağdaş tiyatro klasikleri arasına girmiş olan bu oyununu Ergün Işıldar yönetiyor.
Düşüş, ülkemiz tarihinde önemli bir sürece damgasını vuran İttihat ve Terakki’nin, 1908 yılından sonra yaşama ve yönetime egemen oluşunun sonuçlarını anlatırken, insanın toplumsal değişimler karşısındaki duruşunu eleştirel bir gözle, çok yönlü biçimde ele alıyor. Nahid Sırrı Örik’in “Sultan Hamid Düşerken” adlı romanından Kemal Bekir’in yazdığı, Engin Gürmen’in yönettiği oyunda; Engin Gürmen, Haşmet Zeybek, Defne Gürmen Üstün, Toron Karacaoğlu, Oya Palay, Melike Altınbaran, Ali Karagöz, Erkan Sever, Rahmi Elhan, Yavuz Şeker, Murat Derya Kılıç, Özgür Dağ, Caner Çandarlı, Gökhan Eğilmezbaş, Samet Hafızoğlu, Engin Coşkun rol alıyor. Düşüş, 31 Mart - 4 Nisan 2010 tarihleri arasında Ümraniye Sahnesi’nde seyredilebilir.

ŞUBAT AYI ÇOCUK OYUNLARI...

İ.B.B. Şehir Tiyatroları, Mart ayında küçük tiyatroseverle buluşmaya devam ediyor. Adrian C. Mitchell’in yazdığı, Gülsün Siren Kınal’ın oyunlaştırdığı ve Cem Karakaya’nın yönettiği Fareli Köyün Kavalcısı, 13-14-20-21Mart - 3-4 Nisan 2010 tarihlerinde Kâğıthane Sadabad Sahnesi’nde seyredilebilir.

Turgut Denizer’in yazıp yönettiği Benim Arkadaşım Yok, 6-7-13-14-20-21-27-28 Mart - 3-4 Nisan 2010 tarihlerinde Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde, yine Turgut Denizer’in yazıp yönettiği Büyüyünce Ne Olacaksın adlı oyun 1-2 Nisan 2010 tarihlerinde Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde…

Caner Bilginer’in yazıp yönettiği Karagöz Geri Döndü adlı oyun, 6-7-13-14-20-21-27-28 Mart-3-4 Nisan 2010 tarihlerinde Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde; Gökçe Okay Delagrange’nin yazdığı Ece Okay’ın yönettiği Boya Benek oyunu, 4-5-12-18-19-25-26 Mart - 1-2 Nisan 2010 tarihlerinde Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde, yine Gökçe Okay Delagrange’nin yazdığı Ece Okay’ın yönettiği İyi Geceler adlı oyun, 4-5-12-18-19-25-26 Mart-1-2 Nisan 2010 tarihlerinde Kâğıthane Küçük Kemal Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde seyredilebilir.

Reha Bilgen’in yazdığı Ragıp Yavuz’un yönettiği Sokak Kedileri, 6-7-13-14-20-21-27-28 Mart - 3-4 Nisan 2010 tarihlerinde Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde, Emill Alfred Hermann’ın yazdığı Tolga Yeter’in yönettiği Çizmeli Kedi adlı oyun, 4-5-12-18-19-25-26 Mart 2010 tarihlerinde Gaziosmanpaşa Ferih Egemen Çocuk Tiyatrosu Sahnesi’nde seyredilebilir.

Maria Clara Machado’nun yazdığı Ece Okay’ın yönettiği Küçük Hayalet oyunu 6-7-13-14-20-21 Mart - 3-4 Nisan 2010 tarihlerinde Üsküdar Kerem Yılmazer Sahnesi’nde, Hans Christian Andersen’in yazdığı Şevket Avşar’ın uyarlayıp yönettiği Kibritçi Kız adlı oyun, 27-28 Mart 2010 tarihlerinde Ümraniye Sahnesi’nde, Hakan Yavaş’ın yazıp yönettiği Kazuu adlı oyun, 6-7 Mart 2010 tarihlerinde Ümraniye Sahnesi’nde küçük tiyatroseverleri bekliyor.

(AKA)

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Dolarda yükseliş hızlandı! 4.65'i gördü
Terörden arındırılan belediyeler ve hizmetleri