Malatya

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

09:00 30 Ağustos 2016
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Çalık:

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık, "Şanlı Türk Askeri’nin üniformasını kirletme girişiminde bulunulmuş, muktedir milletimizin üstün gayretleri ve ordumuzun şerefli mensupları bu girişimi bertaraf etmiştir" ifadesini kullandı.

Çalık, 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında, kahraman Türk ordusunun neferlerinin vatanın birlik ve beraberliği için düşmana karşı neler yaptığının tarihin en ücra köşelerine altın harflerle yazıldığını belirtti.

"Tek dişi kalmış medeniyet canavarları"nın milletin ve ülkenin damarına sinsice şırınga ettiği FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz gecesi birliğe, beraberliğe, istikrar ve bağımsızlığa karşı hainlik yoluna girdiğini ifade eden Çalık, şunları kaydetti:

"Şanlı Türk Askeri’nin üniformasını kirletme girişiminde bulunulmuş, muktedir milletimizin üstün gayretleri ve ordumuzun şerefli mensupları bu girişimi bertaraf etmiştir. Ordumuzun içine kadar sızan hain maşalara ve onların yularını tuttuğu karanlık şer odaklarına gereken cevap verilmiştir. Tarihin akışını değiştiren 30 Ağustos Başkomutanlık Meydan Muhaberesi'nde de Türk'ü tarih sahnesinden silmek isteyenlerin kendileri Anadolu topraklarından silinmiştir. Bu toprakları vatan kılan, kanlarının son damlasına kadar hür ve Türk Bayrağı altında bizlerin yaşamasını sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere, içeride ve dışarıda ülke güvenliğinin muhafaza ve müdafaası için şehitlik makamına ulaşanları saygı, minnet ve rahmetle yad ediyoruz. Gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, bu uğurda şehadet şerbetini yanında taşıyan askerlerimizin de Allah yar ve yardımcıları olsun diyorum."

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.