Manisa

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Çiçekli:

16:17 17 Kasım 2017
Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Çiçekli:

Manisa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturmalarını en hızlı ve adalet çerçevesinde nihayete erdireceklerini söyledi.

Çiçekli, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Manisa Adliyesinde FETÖ'den 525'i tutuklu 5 bin 185 şüpheli hakkında soruşturma yürütüldüğünü hatırlattı.

Mahkemelerde açılan FETÖ davalarında da kararların çıkmaya başladığını aktaran Çiçekli, "2. ve 3. ağır ceza mahkemelerideki karar sayısı 79 oldu. Sanıkların büyük bölümü 6 ila 10 yıl arasında değişen hapis cezaları aldı. Cumhuriyet savcılarımız çalışmalarını sürdürüyor. FETÖ soruşturmalarını en hızlı ve adalet çerçevesinde nihayete erdireceğiz. Yalnızca adaleti tesis edeceğiz. Adalet neyi gerektiriyorsa o şekilde karar vereceğiz." dedi.

Çiçekli, hukuki olmayan dosyaları ayırarak her şüpheliyi ayrı ayrı değerlendirdiklerini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR

Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.