Mardin

Tarihi çarşı yeni bir görünüm kazandı

14:47 12 Aralık 2017
Tarihi çarşı yeni bir görünüm kazandı

Şırnak’ın Cizre İlçe Belediyesi Cizre Belediyesi, “Sokak Sağlıklaştırma” projesi kapsamında restorasyon çalışmaları başlattığı tarihi eski çarşı yeni bir görünüm kazandı.

Cizre Belediyesince “Sokak Sağlıklaştırma” projesi kapsamında tarihi eski çarşıda restorasyon çalışmaları hummalı bir şekilde devam ederken, çalışmaların tamamlanması ile birlikte tarihi eski çarşı yeni bir görünüm kazanacak.

Tarihi eski çarşıda devam eden restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyen Belediye Başkanı ve Kaymakam Faik Arıcan, çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi alıp, esnafların çalışmalarla ilgili talep ve sıkıntılarını dinledi.

Eski Çarşı’nın restore edilmesini olumlu karşılayan Cizre esnafı da çalışmalar bittikten sonra eski çarşının tekrar canlanmasını arzu ettiklerini ifade etti.

YORUMLAR

ETİKETLER
Mardin Tarihi çarşı
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan bütün haberler Anadolu Ajansı, DHA ve İHA kanallarından sistemimize geldiği gibi ve hiçbir editöryal müdahale yapılmadan yayınlanmaktadır. Bu bölümde yayınlanan bütün haberlerin hukuki muhatabı haberleri geçen ajanslardır.