Mardin

Bir aile daha ikna faaliyetleri neticesinde kızına kavuştu

08:34 17 Mart 2020
Bir aile daha ikna faaliyetleri neticesinde kızına kavuştu

Mardin İl Jandarma Komutanlığı ikna unsurunun çalışmaları neticesinde 2014 yılından itibaren PKK/KCK terör örgütü içerisinde faaliyet gösteren Delila Mardin (K) Zeynep Erkan ve ailesi yaklaşık bir yıllık görüşmenin sonucunda birbirine kavuştu.

İkna unsuru tarafından titizlikle yürütülen çalışmalar sonucu ailesine kavuşan Zeynep örgütte kaldığı süreçte yaşadıklarını anlattı. 2014 yılında terör örgütünün kendisini çok farklı tanıtarak kandırdığını, ideolojik bazı fikirlerle adeta beyinin yıkandığını, sonra örgüte katıldığını, örgütte bulunanların çoğunun da bu şekilde oraya götürüldüğünü ama örgüte katıldıktan sonra orda yaşanan olayların hiç anlatıldığı gibi olmadığını beyan etti. Terör Örgütü içerisinde kötü muamele, psikolojik ve fiziki şiddete maruz kaldığını, orda bulunan gençlerin de çok zor günler geçirdiğini, örgütten kurtulmak isteyen bir çok arkadaşının olduğunu, ancak kaçma gibi bir teşebbüste infaz ediecekleri korkusu yüzünden kaçamadılarını ifade etti. Ayrıca yöneticileri tarafından teslim olduklarında güvenlik güçleri tarafından kötü muameleye uğrayacakları konusunda korkutulduklarını söyledi.

Yaklaşık bir yıllık ikna süreci içerisinde kendisi ile görüşen personelden aldığı destek ile jandarmaya teslim oldugunu ifade eden Zeynep teslim olduktan sonra da hiç bir kötü muamele ile karşılaşmadığını, aksine kendisine çok iyi davranıldığını beyan etti. Örgüt içerisindeki arkadaşlarına ve diğer örgüt mensuplarına seslenen Zeynep, korkmadan herkesin Türkiye Cumhuriyeti Devletine teslim olmalarını ve kesinlikle kötü muamele ile karşılaşmayacaklarını dile getirdi.

Zeynep daha sonra ailesi ile görüştürülmüş, duygusal anlar yaşanmıştır. Zeynep, örgüt mensupları ve ailelerine "Artık daha fazla olanlara seyirci kalmayın, evlatlarınızı örgütten kurtarın! Yanlışın neresinden dönülürse kardır. Onlar da aileleri ile buluşsun, anneler ağlamasın. Burada açlık, kötü muamele ve ölüm korkusu yok" şeklinde beyanda bulundu.

YORUMLAR

ETİKETLER
Mardin pkk
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.