UMED Medya Okulunun beşinci hafta eğitimi başladı

Eyüpsultan Belediyesi Genç Akademi ve Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) tarafından yeni nesil iletişimciler yetiştirmek amacıyla başlatılan sertifikalı İstanbul UMED Medya Okulunun beşinci hafta eğitimi başladı.

UMED Medya Okulunun beşinci hafta eğitimi başladı
UMED Medya Okulunun beşinci hafta eğitimi başladı
GİRİŞ 09.02.2018 15:36 GÜNCELLEME 09.02.2018 15:36

Beşinci haftanın ilk gününde gazeteci Mustafa Yıldız, medya etiği dersi verdi.

''SOSYAL MEDYADA ETİK KAVRAMI ÖNEMSENMİYOR''

Etiğin ahlak anlamına geldiğini vurgulayan Mustafa Yıldız, "Herkes Zeytin Dalı Harekatının yanında yer alamıyorsa bu etik değildir" dedi.

Sosyal medyadaki Zeytin Dalı Harekatıyla ilgili yapılan algı operasyonlarına değinen Mustafa Yıldız, "Sosyal medyada etik kavramı önemsenmiyor, saf dışı bırakılıyor" diye konuştu.

ABD'li bir yetkilinin etikle ilgili, "Kötü olmak ölmekten daha iyidir. Dolayısıyla ABD etik değerleri gereği olduğu zaman çiğner" sözlerini hatırlatan Mustafa Yıldız, "Yani mücadele ettiğimiz zihniyetin ana düşüncesi bu. Biz ise 'yılandan korkmam yalandan korktuğum kadar' diyen bir medeniyetiz. Etik tartışmasını yaparken onların da bu işe nasıl baktığını bilmemiz lazım" dedi.

Eyüpsultan Belediyesi Konferans Salonunda düzenlenen eğitime, öğrenciler de sorularıyla katkı verdi.

MEDYA OKULU, BEŞİNCİ HAFTAYLA DEVAM EDİYOR

7 hafta boyunca devam edecek olan İstanbul UMED Medya Okulunun beşinci haftasının ilk eğitimi sona ererken, ikinci eğitim günü Ekrem Kızıltaş'ın deneyim paylaşımıyla sürecek.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Olay sözler: Üç ülke Türkiye'ye oyun hazırlığında!
AK Parti'den 'Andımız' açıklaması