Ali Bulaç'a tahliye kararı

Zaman gazetesi eski yazarları hakkındaki davada, Ali Bulaç ve Mehmet Özdemir'in tahliyesine karar verildi.

Ali Bulaç'a tahliye kararı
Ali Bulaç'a tahliye kararı
GİRİŞ 11.05.2018 19:29 GÜNCELLEME 11.05.2018 19:29
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmada, sanıkların esas hakkındaki savunmaları alındı.

Sanıkların ve avukatların taleplerinin alınmasının ardından mahkeme heyeti, ara kararını açıkladı.

ALİ BULAÇ'A TAHLİYE

Heyet, ara kararında, tutuklu sanıklar İbrahim Karayeğen, Mümtazer Türköne, Ahmet Turan Alkan ve Mustafa Ünal'ın bu hallerinin devamına karar verdi.

Tutuklu sanıklar Ali Bulaç ile Mehmet Özdemir hakkında, üzerlerine atılı suçların vasıf ve mahiyetlerinin değişme ihtimali ile tutuklu kaldıkları süre ve delillerin toplanmış olması hususları birlikte değerlendirildiğinde tutuklu bulundukları bütün suçlar yönünden tahliye taleplerinin kabulü oy çokluğu ile kararlaştırıldı.

BİR SONRAKİ DURUŞMA 7-8 HAZİRAN'DA

Üye hakim, Mehmet Özdemir'in tahliyesine katılmakla beraber Ali Bulaç'ın tahliyesine ilişkin atılı suçların vasıf ve mahiyeti ile dosyadaki mevcut delil durumunu gerekçe göstererek muhalefet şerhi koydu.

Tutuksuz sanık Şahin Alpay'ın konutu terk etmemek şeklindeki adli kontrol tedbirinin kaldırılıp haftada bir gün ikametine en yakın karakola imza atması şeklinde adli kontrol tedbirine hükmeden heyet, bir sonraki duruşmanın sırasıyla 7, 8 Haziran'da yapılmasını kararlaştıırdı.

7 YILDAN 15 YILA KADAR HAPİS CEZASI İSTENİYOR

Cumhuriyet savcısı, 5 Nisan'da sunduğu esas hakkındaki mütalaasında, sanıklar Ali Bulaç, Mümtazer Türköne, İbrahim Karayeğen, Mehmet Özdemir, Mustafa Ünal, Ahmet Turan Alkan, Şahin Alpay, İhsan Duran Dağı ve Orhan Kemal Cengiz'in "cebir ve şiddet kullanarak, Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs" suçundan ağırlaştırılmış müebbet, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 7 yıl 6 aydan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

Savcı, sanıklar Lalezer Sarıibrahimoğlu ve Nuriye Ural'ın "örgüte üye olmamakla birlikte yardım etmek" suçundan ayrı ayrı 7 yıl 6 aydan 15'er yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etti.

KAYNAK: AA
ETİKETLER
zaman gazetesi FETÖ
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • halıcı 8 ay önce Şikayet Et
  kalkismadan sonra hala dosyasina bakilmayan gariban memurlar varken aleni teröristler tahliye oluyor. bu yargıda bi sorun olduğu kesin.
  Cevapla
 • Allah Büyüktür 8 ay önce Şikayet Et
  Ali Bulaç'ın hesabından Kimse Yokmu'ya yardım parası yokmuşmuş filan
  Cevapla
 • ahmet 8 ay önce Şikayet Et
  Bu adamlar çıkıyor...Suçu olmayan veya çeken çıksın ... Yargının işine karışmam fakat vatandaş olarak içimi bulandırıyor!
  Cevapla
 • birlik beraberlik 8 ay önce Şikayet Et
  Almanya Pensilvanya yolcusu kalmasın
  Cevapla
 • gresunlu 8 ay önce Şikayet Et
  vatan hainleri tek tek cikmaya mi başladı acaba
  Cevapla
 • Fuzul 8 ay önce Şikayet Et
  İP e bir oy kıyak..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Doğu Akdeniz'de gerilim yükseliyor: Türkiye de birlik kurmalı
Yüz binlerce kişiye müjde! Bin lira oldu