Engin Altan Düzyatan, Diriliş'ten ayrılıyor!

Diriliş Ertuğrul dizisi gelecek sezon Diriliş Osman Gazi olarak yayın hayatına devam edecek. Osman Bey'in çocukluğunu ve gençliğini canlandıracak oyuncular ile anlaşma yapıldı.

Engin Altan Düzyatan, Diriliş'ten ayrılıyor!
Engin Altan Düzyatan, Diriliş'ten ayrılıyor!
GİRİŞ 16.05.2018 15:15 GÜNCELLEME 16.05.2018 15:47
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

TRT1 ekranlarının sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul sezon sonunda veda edip gelecek sezon yerini Diriliş Osman Gazi dizisine bırakacağı konuşuluyor.

Osmanlı kuruluyor

 

Diriliş Ertuğrul dizisinde 1258 yılında Ertuğrul Bey'in son oğlu olarak dünyaya gelen Osman Bey Ertuğrul Bey'in en zeki çocuğudur. Ertuğrul Bey'in 1280 yılında ölmesi ile başa geçen Osman Bey, Osmanlı İmparatorluğu'nun kurucu padişahı olacak.

Engin Altan Düzyatan veda ediyor

Vatan'da yer alan habere göre, bu durumda Osman Bey dönemine geçilmeden önce Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Bey karakterine hayat veren Engin Altan Düzyatan da diziden ayrılmış olacak.

Oyuncular ile anlaşma yapıldı

2017-2018 sezonunda Osman Bey'i canlandırması için Engin Altan Düzyatan'ı aratmayacak başka bir isim ile anlaşma yapılacak. Osman Bey'in çocukluğunu ve gençliğini canlandıracak oyuncular ile anlaşma yapıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Ad Sız 10 ay önce Şikayet Et
  Osmanı Burak Özçivit oynarsa yakışır derim. Ayrıca diziyi yeni sezonda tarih olarak çok ileri zamandan başlatırlarsa tüm kadro değişmiş olacaktır yeni oyunculara alışılması baya zaman alır. Ertuğrul, Bamsı, Turgut gibi karakterler olmayacak. Olsalarda ileri yaşta olurlar yani Turgut ağır baltasını rahatlıkla elinde çeviremeyecektir :)
  Cevapla
 • emiroglu 10 ay önce Şikayet Et
  seviyorum bu diziyi
  Cevapla
 • Rumu 10 ay önce Şikayet Et
  Mükemmel bir dizi son 2 3 bölüm biraz kötü şeyler olsa da yine de çok seviyorum keşke final yapmasaydı Ayrıca halime hatun ölmemeli yeni sezonda da devam etmelitdi
  Cevapla
 • Takipci 10 ay önce Şikayet Et
  Osman gaziyi kenan İmirzalıoğlu oynamali
  Cevapla
 • Sinan 10 ay önce Şikayet Et
  Çok sağlam oyuncu kadrosu lazım yoksa tutmaz
  Cevapla
 • Süleyman 10 ay önce Şikayet Et
  Senaristin bayan olmaması da lazım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
 İstanbul'daki yangın 11 saat sonra kontrol altına alındı
En az yakıt tüketen dizel otomobiller