Diriliş Ertuğrul'da ayrılık vakti! Yeni sezonda o isim yok...

TRT 1 ekranlarının ilgiyle takip edilen dizisi Diriliş Ertuğrul 121.bölümüyle sezon finali yaptı. Son bölümde beklenmedik bir gelişme yaşanarak Noyan'ın kız kardeşi Almıla Hatun’u oynayan Gönül Nagiyeva diziden ayrıldı.

GİRİŞ 14.06.2018 10:13 GÜNCELLEME 14.06.2018 10:14

Her bölümü farklı bir aksiyona sahne olan Diriliş Ertuğrul 121.bölümüyle yine nefes kesti. Sezon finali ile izleyici karşısına çıkan Diriliş Ertuğrul'da yeni sezon öncesi Gönül Nagiyeva ile yollar ayrıldı.

Dizide Noyan'ın kız kardeşi Almıla Hatun’u oynayan Gönül, senaryo gereği öldürüldü. Özellikle izleyiciler daha uzun süre dizide yer alacağını düşündüğü Almıla Hatun’un ölmesine şaşırdı.

Diriliş Ertuğrul 122.bölüm fragmanı! 5 sezon ne zaman başlıyor?

 

ALMILA NEDİR? 

Tarihi dizilerde geçen isimlerin anlamını merak eden izleyiciler, Almıla’nın da ne anlama geldiğini sorguluyor. Diriliş Ertuğrul’da adı geçen Almıla, ya da diğer bir ismiyle Alangoya, Moğol destanlarında kutsal sayılan bir kadın kahramanın adıdır.

almıla-hatun-ölümü

GÖNÜL NAGİYEVA KİMDİR?

Başarılı oyuncu Gönül Nagiyeva 1982 senesinde Azerbaycan‘ın Bakü şehrinde dünyaya gelmiştir. Çok küçük yaşlarda oyunculuk ile ilgilenmeye başlamış, bale eğitimi almıştır.

Kamu Akademisi bölümünden mezun olan Gönül Nagiyeva üniversite eğitimi süresince radyo ve televizyon ekranlarında sunuculuk yapmıştır.

Türkiye’ye ilk dizi oyunculuk deneyimini 2011 senesinde Aramızda Kalsın isimli dizi ile gerçekleştiren Gönül Nagiyeva daha sonra Mahkumlar, Kanun Namına, Terkedilmiş, Zaman Adlı Tren, Kızkaçıran ve Diriliş Ertuğrul gibi dizi ve sinema filmlerinde rol almıştır. 

ETİKETLER
TRT 1
YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Misafir 3 gün önce Şikayet Et
  Iyi de Ogeday'da yeni girmisti filme..daha ilk bolumden cikardilar ya
  Cevapla
 • Kara 6 gün önce Şikayet Et
  Vah vah çok üzüldüm:
  Cevapla
 • Cihat 6 gün önce Şikayet Et
  Bu moğollar müslüman gayri müslim yüzbinlerce insanı katlettiler. Başta Cengi denen katil olmaz moğollar türkleri çocuk yaşlı demeden katletti Senin soyunu kurutmaya çalıştıkları için olmasın sakın
  Cevapla
 • dr.özcan 1 hafta önce Şikayet Et
  tamam da kardeşim,noyan melunu niye ölüyor ölüyor geri karşımızda
  Cevapla
 • gaspıralı 1 hafta önce Şikayet Et
  Almıla öz be öz Türk'tür. ne Moğol'u efendim?
  Cevapla
 • ... 1 hafta önce Şikayet Et
  Diziyi takip etmiyorsunuz anlaşılan Almıla ismini Kayı Obasına sızmak için kullanıyordu dizideki asıl adı Alangoya dır.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'liler başörtülü kadını yalancılıkla suçladı
Merkel’i Türkiye modeli kurtaracak