Uluslararası Medya Kurultayı Azebaycan'da!

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Ali Hasanov, Uluslararası Medya Kurultayı katılımcılarını kabul etti

Uluslararası Medya Kurultayı Azebaycan'da!
Uluslararası Medya Kurultayı Azebaycan'da!
GİRİŞ 20.07.2018 21:54 GÜNCELLEME 23.07.2018 07:31

Azerbaycan Halk Cumhuriyeti’nin 100. yıldönümü ve Azerbaycan basınının kuruluşunun 143. yılı dolayısıyla Bakü’de Uluslarası Medya Kurultayı düzenlenecek.

Kurultay T.C. Bakü Büyükelçiliği Kültür ve Tanıtım Müşavirliği’nin desteğiyle Anadolu Yayıncılar Derneği, Yeni Çağ Medya Grubu, Azerbaycan Basın Konseyi ve Azerbaycan Türkiye Evi tarafından ortak olarak organize edilecek.

Yeni Çağ Azerbaycan‘ın haberine göre, Azerbaycan Cumhurbaşkanı’nın Yardımcısı Ali Hasanov Kurultaya katılacak heyeti kabul etti.

 

 

Ali Hasanov, Azerbaycan ve Türkiye medya kurumları arasındaki güçlü ilişkilerden bahsetti:

“Devletlerimiz hep aynı tarafta duruyorsa, büyükelçiliklerimiz ve diyaspor kuruluşlarımız birlikte hareket ediyorsa, Azerbaycan ve Türkiye Cumhurbaşkanları İlham Aliyev ve Recep Tayyip Erdoğan tüm konularda ülkelerimizin çıkarları doğrultusunda ortak adımlar atıyorsa, medya kurumları da ortak çalışmalıdır.

Gazeteciler de iki ülkenin stratejik programı, Devlet Başkanlarının belirlediği siyasi yola uygun davranmalı, Mustafa Kemal Atatürk ve Haydar Aliyev’in prensipleri doğrultusunda hareket etmeliler. Şunu unutmamalılar ki, hangi şartlarda olursa olsun, her iki devletin, halkın, çıkarlarını dikkate almalı ve ilişkilerin güçlenmesi konusunda katkı sağlamalılar.”

Son olarak Hasanov, yarın düzenlenecek Uluslararası Medya Kurultayı’nın tüm katılımcılarına başarılar diledi.

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Herkesi ilgilendiriyor! Borcunu ailesinden gizleyenlere kötü haber
Doların yükselişinde önemli detay! Bu söylentiye dikkat!