Bilişim Akademisi’nde eğitimler başladı

UMED-Trend Micro Bilişim Akademisi’nde ücretsiz eğitimler başladı.

Bilişim Akademisi’nde eğitimler başladı
Bilişim Akademisi’nde eğitimler başladı
GİRİŞ 04.08.2019 19:21 GÜNCELLEME 04.08.2019 19:21

Uluslararası Medya Enformasyon Derneği (UMED) Bilişim Akademisi’nde alanında uzman isimlerle 18 konuda bilişim ve yeni medya dersleri verilmeye başlandı.

İLK DERSTE KONU İNTERNET VE AKTÖRLERİ OLDU

Akademinin ilk dersinde Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu (BTK) İnternet Daire Başkanlığı Hukuki Değerlendirme Koordinatörü Bahadır Aziz Sakin, “İnternet ve Aktörleri” hakkında bilgilendirme yaptı.Bahadır Aziz Sakin, derste  “İnternet Yönetimi”, “Türkiye’de İnternet içerik düzenlemesi” ve “Erişim Engelleme” başlıklarında da öğrencilerin sorularını cevaplandırdı. Bahadır Aziz Sakin, derste kişilik hakları ve özel hayatın gizliliği konusunda önemli uyarılarda bulundu.

İNTERNET TEKNOLOJİLERİNE MERCEK TUTULDU

İkinci derste ise Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunda uzman olan Dr. Şahin Bayzan, “İnternet Teknolojileri” ile “Risk ve Fırsatlar” konusunda sunum gerçekleştirdi. Öğrencilere, arama motorları, sosyal medya, internette koruyucu ve önleyici tedbirler ile siber zorbalık hakkında önemli bilgilendirmeler yaptı.

DENEYİM PAYLAŞIMLARI DA YAPILACAK

Trend Micro Kurumsal Siber Güvenlik Çözümleri desteğiyle gerçekleştirilen akademide, derslere sürekli katılım sağlayan ve başarılı olan öğrencilere 5 haftalık eğitimin sonunda sertifika verilecek. Akademinin sonunda, alanında uzman isimler gençlerle deneyim paylaşımları yapacak.

ETİKETLER
UMED-Trend Micro
YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Beşiktaş İngiltere'de 13 dakikada dağıldı!
İstanbul için son dakika kar yağışı açıklaması