Meclis'teki Honda'lar değişecek ama Honda yok

ANKA Meclis'teki 'Honda' marka araçların dayanıksız olduğu gerekçesiyle değiştirileceğini aktardı. Honda, Meclis'te Honda marka araç yok açıklaması yaptı.

Meclis'teki Honda'lar değişecek ama Honda yok
Meclis'teki Honda'lar değişecek ama Honda yok
GİRİŞ 17.12.2008 17:03 GÜNCELLEME 17.12.2008 17:03

Honda Türkiye'den yapılan yazılı açıklamada, ANKA Haber Ajansı'nın 14 Aralık 2008 tarihinde 'Meclis'te 54 Makam aracı yenileniyor' başlığıyla servis edilen haber içerisindeki Honda'lara ilişkin bilginin gerçekleri yansıtmadığı bildirildi. Haberde 'Honda'ların uzun yola dayanmadığı gerekçesiyle değiştirileceği bilgisinin yer aldığı ancak, Meclis'te 'Honda' marka araç bulunmadağı için bu bilginin yanlış olduğu duyuruldu.

Honda Türkiye'den yapılan açıklama şöyle:

"14 Aralık 2008 tarihinde, MECLİS’TE 54 MAKAM ARACI YENİLENİYOR: YENİ ARAÇLAR “AUDI” – “PASSAT” OLACAK, başlıklı geçilen haberde “Honda” markasınında adı aşağıdaki şekillerde geçmektedir:

- TBMM Başkanvekilleri, TBMM İdare Amirleri ve Grup başkanvekillerinin kullandığı pejout marka araba yerine “audi” komisyon başkanlarının kullandığı Honda marka araba yerine ise “passat” marka araçlar alınacak.
- ANKA'nın edindiği bilgiye göre, alım tarihinden 5 yıl geçmeden değiştirilemeyen Meclis makam araçları için çözüm ihale ile kiralama yolu bulundu. Makam araçlarının değiştirilme gerekçesi ise, pejout ve Honda marka araçlarının uzun mesafeli yollara dayanmadığı ve senelik masraflarının fazla olması olarak gösteriliyor.

Ancak TBMM’nin yenilemeyi düşündüğü araçlar arasında Honda markasına ait modeller bulunmamaktadır. Araç bulunmadığı için uzun mesafeli yollara dayanmadığı ve senelik masraflarının fazla olduğu açıklaması gerçeği yansıtmamaktadır. Bu açıklama Honda markasının imajına zarar vermektedir.

ANKA haber ajansı tarafından geçilen kaynağı belirsiz haber doğru bilgiler içermediği için bu bilgiyi okurlarınızla paylaşmanızdan ayrıca memnuniyet duyacağız."

YAZDIR
YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
'Asker veremiyoruz' diye Mehmetçik'e ekmek yaptılar
Mehmetçik'e vatandaştan büyük destek