Uğur Dündar'a kendini astıracak çizelge

Eşnin adının Ergenekon iddianamesine girmesinin ardından TV'de “Evlendikten sonra biri çıkıp karımın tek başına yurt dışına çıktığını ispat ederse intihar ederim” diyen Uğur Dündar'a Vakit soruyor:

Uğur Dündar'a kendini astıracak çizelge
Uğur Dündar'a kendini astıracak çizelge
GİRİŞ 14.05.2009 09:44 GÜNCELLEME 14.05.2009 09:44
Bu Habere 80 Yorum Yapılmış

Vakit Uğur Dündar'a eşinin kendisi yanında olmadan defalarca yurtdışına gittiği yönündeki tarihleri sordu. Vakit'in haberine göre Dündar, detaylı açıklama yapmak yerine, asistanı aracılığı ile kaçamak cevaplar verdi.

Kemal Gümüş ve Hüseyin Kulaoğlu'nun haberi

Kendini asma, cevap ver

Eşinin sık sık Brezilya’ya gittiği iddialarının ETÖ iddianamesine girmesinin ardından TV ekranlarından “Evlendikten sonra biri çıkıp karımın tek başına yurt dışına çıktığını ispat ederse intihar ederim” diyen Uğur Dündar’a; eşinin kendisi yanında olmadan defalarca yurtdışına gittiği yönündeki tarihleri sorduk...

UĞUR DÜNDAR İDDİALAR ÜZERİNE BÖYLE ÇILDIRMIŞTI / İZLEYİN

Ergenekon soruşturmasına yönelik 2. iddianamede karısının Brezilya’ya gittiğine dair iddiaların yer alması üzerine sunuculuk yaptığı televizyonda savcıları eleştirip “Evlendikten sonra biri çıkıp karımın tek başına yurt dışına çıktığını ispat ederse intihar ederim” diyerek şov yapan Uğur Dündar’ın doğru söylemediği belirlendi. Uğur Dündar’ın manken eşi Yasemin Baradan (Jasmin Mroz)’ın yanında Uğur Dündar olmadan defalarca yurt dışına çıktığı belirlendi.

66 yaşında olan Uğur Dündar, kendisinden 28 yaş küçük olan 1971 doğumlu eşi Yasemin Baradan ile ilgili bazı iddiaların yer alması üzerine haber sunduğu televizyon kanalında Ergenekon iddianamesini hazırlayan savcılara ateş püskürmüş ve “Biri evlendikten sonra karımın tek başına yurt dışına çıktığını ispat ederse intihar ederim” demişti. Yasemin Baradan’ın, Uğur Dündar ile 30 Ekim 1993 tarihinde evlendikten sonra, yanında Dündar olmadan defalarca yurt dışına çıktığı belirlendi.

Vakit’in ele geçirdiği belgelere göre Yasemin Baradan, Uğur Dündar ile evlendikten sonra 031538 ve 760065 nolu pasaportlar ile birçok defa yanında Uğur Dündar olmadan yurt dışına çıktı.

YASEMİN BARADAN’IN DÜNDAR OLMADAN YURT DIŞINA ÇIKTIĞI TARİHLER

Vakit’in ortaya çıkardığı bilgilere göre Yasemin Baradan ile Uğur Dündar’ın, evlendikten sonra ilk yurt dışı seyahatlerini 22 Aralık 1993 tarihinde beraber yaptığı görülüyor. Uğur Dündar’la evlendikten sonra Yasemin Baradan’ın yanında kocası olmadan yurt dışına yaptığı ilk seyahatin ise 31 Ağustos 1995 tarihinde gerçekleştiği görülüyor.

BARADAN’LA İLGİLİ İDDİALAR ERGENEKON’A BÖYLE YANSIMIŞTI

Bilindiği gibi 2. Ergenekon iddianamesinde İlhami Yangın isimli şahıstan Akşam Gazetesi yazarı Gülay Kömürcü’ye gönderilen, Kömürcü’den de Turhan Çömez’e aksettirilen bir elektronik postada Uğur Dündar ile eşi hakkında bazı iddialar yer almıştı. Gülay Kömürcü’ye gönderilen mailde Uğur Dündar’ın eşi Yasemin Baradan’ın sık sık Brezilya'ya gittiği ve birtakım fotoğraflar olduğu öne sürüldü.

İŞTE DÜNDAR'IN CANLI YAYINDAKİ O SÖZLERİ

Bu bilgilerin iddianamede yer alması üzerine ise Uğur Dündar canlı yayında savcıları sert bir dille eleştirmiş, “Benim eşim evlendikten sonra hiçbir zaman tek başına yurt dışına çıkmadığı gibi hayatında Brezilya'ya gitmedi. Evliliğimiz döneminde Brezilya'ya gittiğini biri çıksın ispat etsin. Ben şu dakikada görevimi bırakacağım. Hatta intihar bile ederim. Bu namus meselesi” ifadelerini kullanmıştı.

YASEMİN HANIM LATİN AMERİKA HAYRANIYMIŞ

Canlı yayında eşinin tek başına yurt dışına çıkmadığını iddia eden Uğur Dündar, eşi ve ailesiyle ilgili 13.06.2004 tarihli Hürriyet’te Ayşe Arman’a verdiği bir röportajda eşinin Latin Amerika kültürüne olan ilgi ve sevgisini dile getirmişti.

DÜNDAR CEVAP VERMEDİ, YERİNE ASİSTANI KONUŞTU

Sorularımıza cevap vermeyen Uğur Dündar, kim olduğu tarafımızca bilinmeyen ve asistanı olduğunu iddia eden Türkan Aydınlı aracılığı ile sorularımıza cevaben yolladığı metinde şu satırlara yer verdi: “Anlaşılan birileri sizi fena halde işletiyor! Ben Sayın Uğur Dündar’a 1992 yılından bu yana asistanlık yapmaktayım. Yasemin hanım’ın yurt dışına çıkışlarında -bir zorunluluk olmamakla birlikte- yanında mutlaka eşi veya annesi, ya da çok yakın bir akrabası bulunmuştur. Yakın akrabalarının soyadları tutmadığı için, güvendiğiniz kaynaklar(!) bu gerçeği görememişler! Haberinizi yanlış bilgiler üzerine oluşturduğunuzu bir kez daha belirterek uyarıyor, aile namus ve şerefine iftirada ısrar edilmesi halinde sayın Uğur Dündar’ın her türlü yasal girişimde bulunacağını bilmenizi rica ediyoruz.”

İşte Yasemin Baradan’ın yanında kocası Uğur Dündar olmadan yurt dışına çıkış yaptığı seyahatlerin tarihleri:

Çıkış:         Giriş:             Havaalanı:

31.08.1995 19.11.1995 Atatürk Havaalanı
09.03.1997 11.03.1997 Atatürk Havaalanı
27.03.1997 31.03.1997 Atatürk Havaalanı
27.11.1997 01.12.1997 Atatürk Havaalanı
14.01.1998 13.03.1998 Atatürk Havaalanı
21.06.1998 02.07.1998 Atatürk Havaalanı
27.08.1998 29.08.1998 Atatürk Havaalanı
30.09.1998 02.10.1998 Atatürk Havaalanı
12.04.1999 25.04.1999 Atatürk Havaalanı
03.01.2004 24.04.2005 Atatürk Havaalanı
07.03.2006 16.04.2006 Atatürk Havaalanı
26.04.2007 05.09.2007 Atatürk Havaalanı
10.01.2009 12.01.2009 Atatürk Havaalanı

KAYNAK: (VAKİT)
YORUMLAR 80
 • recep 9 yıl önce Şikayet Et
  sowmen habercinin sonu. ben malum habercinin ciddiyetine,doğruluğuna inanmıyorum,savunan varsa savunsun beni ilgilendirmiyor.Ben doğru tarafsız haberciyi severim.Habercilik göründüğü gibi sunmak,aktarmakta değildir,içeriğin hassasiyetleri kanusunda bilgilenip bundan sonra tarafsız olmak gerekiyor.Malum haberci gibi show yapıp malum zor anı kurtarma hesabına girişmemek grekir.Halkı kandırmanında bir vebali olacaktır.Malum habercinin eşi ne yaparsada bizi ve kimseyi ilgilendirmez,asıl konu malum habercinin doğru olup olmadığıdır.
  Cevapla
 • tayfun bilgin 10 yıl önce Şikayet Et
  İslamdan soğuyorum. Şu vakit gazetesi insanı insanlığından, dininden soğutuyor. Bu kadar belden aşağı vurma hangi dinde, hangi toplumda var? Sizlerin gizli kapaklı neler yaptığınızı, yaşam tarzlarınızı herkes biliyor. 80 yaşındaki yazarınızın torunu yaşındaki kızlara yaptığını görmeyecek kadar dinden, Allahtan uzak insanlarsınız. Farzedinki çıktı. hergün binlerce kadın çıkıyor yurt dışına ne var bunda? insanın içi kötüyse bunu yurt içinde çok daha rahat yapar. Yazık sizlere yazıkkkk
  Cevapla
 • Muhammed 10 yıl önce Şikayet Et
  **AGIR CEZANIN YOLUNU TUTUP BIZ YORUMCULARI MAHKEMEYE VEREN UGUR MASON MU?**. MASON degilse neden MASONLARIN üstüne gitmiyor?KANAL7´miz dünya tarihinde bir ilki basararak gizli bir MASON AYININI görüntülemeyi ve yayinlamayi basardi.Tehditlere kulak asmadi.Gizli cekimleri gerceklestiren güzel kardesimiz bir yil sonra MASONLARCA SEHID edildi.Bunlari hic görmeyen gözler bizim TATLI YORUMLARIMIZI hazmedemeyip AGIR CEZAYA gidebiliyor.Biz ÖLÜMÜ bile şerbet gibi sever ve iceriz.Bize DERGAHI YUSUFIYELER VIZ GELIR!Ugur´lar MASONLARI görünceye kadar YORUMLAR TATLI TATLI DEVAM edecek!
  Cevapla
 • Muhammed 10 yıl önce Şikayet Et
  **UGUR DÜNDAR NE ZAMAN MASONLARLA ILGILI CEKIMLER YAPACAK VE BÜYÜK TÜRK MILLETINE GERCEK MANADA**. hizmet edecek?Yillardir adeta ERGENEKONCULARIN ekmegine yag sürecek programlarla Müslümanlar rencide edildi.Basörtülüler, Namaz kilanlar, Imam Hatipliler hep hedef tahtasindaydilar.Basbakanimiz da Imam Hatipli oldugu icin yoluna dikenli teller koydular.Ugur Dündar onu bile görmedi.ERGENEKON´u görmeyenler okul girislerinde basörtülüleri kolay buluyordu.Evet MASONLAR diyorum sizin ne zaman takibinize takilacak.Milletimiz gercek düsmanlari sayenizde ne zaman taniyacak?
  Cevapla
 • Bahattin AÇIKGÖZ 10 yıl önce Şikayet Et
  Yurt Dışına Çıkmak Yasak mı?. Uğur Dündar da eşi de bu ülkede yaşayan herkes gibi yurt dışına çıkma ve seyahat etme gibi anayasal hak ve özgürlüklere sahiptirler. Yurt dışına çıkarken kimseden izin alacak değiller. Peki sayın Dündar'ın eşinin yurt dışına çıktığı bilgisini Vakit'e kimler servis ediyor? Bunu gazetecilik ve habercilik mantığı ile açıklamak mümkün mü? Vakit özel hayatlara bu kadar neden girmeye başladı? Aklıma gelen tek cevap: Evet Vakit de insanları fişliyor.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Merkez Bankası'ndan swap hamlesi
Seçim sonrası vize mesaisi artıyor