Basın kartı sahiplerine şirketlerden indirim

Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünün (BYEGM) girişimleriyle bazı kuruluşların basın kartı sahiplerine bazı kolaylıklar sağlandı. Basına indirim yapan şirketler:

Basın kartı sahiplerine şirketlerden indirim
Basın kartı sahiplerine şirketlerden indirim
GİRİŞ 17.11.2009 14:43 GÜNCELLEME 17.11.2009 14:43

BYEGM'den yapılan yazılı açıklamada, basın kartı sahibi gazetecilerin bazı özel kuruluşların hizmetlerinden indirimli olarak yararlanabileceği ifade edildi. Bu kapsamda, 20 Kasım'dan itibaren başlayacak uygulamanın geçerli olacağı kuruluşlar ile indirim oranları şöyle:

''Metro Turizm (yüzde 50), Ulusoy Turizm (yüzde 25), Kontur Turizm (yüzde 20), Sarar Giyim (yüzde 30), Arçelik, Beko, Grundig, Blomberg (yüzde 6,5), Lale Restoran ve Düğün Salonları (yüzde 20), Makro Birlik Sigorta (yüzde 20), Ekol Giyim (yüzde 10), Misafir Mobilya (yüzde 10) ve Kiğılı Giyim (yüzde 5).''

Uygulamadan yararlanmak isteyen gazetecilerin, BYEGM koordinasyonunda Basın Kartları Komisyonu tarafından verilen basın kartlarını ibraz ederek, bu kuruluşlardan alışveriş yapabileceği belirtildi.

Açıklamaya göre, BYEGM Genel Müdür Vekili Salih Melek, Türkiye genelinde 11 bini aşkın basın kartı sahibi medya çalışanı bulunduğunu belirterek, gazetecilerin çalışmalarına yardımcı olmak ve hayat şartlarının iyileşmesine katkı sağlamak amacıyla bu girişimlerin yapıldığını ifade etti.

Gazetecilerin toplumu bilgilendirme görevini yerine getirdiğini, kamu ve özel sektörle devamlı temas halinde olduğunu anlatan Melek, şunları kaydetti:

''Çeşitli firmalarla görüşmelerimiz sürdürüyoruz. Basın kartının işlevini artırmak için gazeteci ve basın meslek kuruluşları ile işbirliği ve dayanışma içinde çalışmalar yapmaya devam edeceğiz. Özellikle yerel medya mensubu gazetecilerin talepleri doğrultusunda 2001 yılı sonunda basın kartlı gazetecilerin kaybettiği haklarının geri kazanılması için Genel Müdürlük olarak elimizden gelen çabayı göstereceğiz.''

YORUMLAR 1
  • ibrahim oguz 8 yıl önce Şikayet Et
    yeşil kartlı ya indirim olsa. basın kartı sahiplerinin çoğu zaten yüksek maaşlı gazeteciler. indrim yapılacaksa yeşil kartlıya falan yapılsa daha isabetli olur
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Bahreyn’den küstah Türkiye çıkışı!
Fransa karıştı! 250 bin kişi sokağa indi