Muğla

Aç kalan yaban domuzları şehre indi

10:53 17 Aralık 2018 1 Yorum Var
Aç kalan yaban domuzları şehre indi

Muğla Marmaris'te aç kalan yaban domuzu sürüsü, şehir merkezine indi. Sürüyü fark eden bir kişi, çöp konteyneri çevresine sebze ve meyve bıraktı. Domuz sürüsü yiyecekleri yedikten sonra ormana dönd

Marmaris'te yaşayan Kadriye Yeldan, şehir merkezine inen 15 domuzdan oluşan sürüyü fark etti. Çevredeki çöplerde yemek arayan sürünün aç olduğunu anlayan Yeldan, evinin karşısındaki çöp konteyneri çevresine sebze ve meyve bıraktı. Yiyecekleri fark eden sürüden 5 yaban domuzu, konteynerin yanına gelerek, bırakılan yiyeceklerle karnını doyurdu. Bir süre mahallede dolaşan yaban domuzu sürüsü, geldikleri yamaçtan ormana geri döndü.  O anları cep telefonuyla görüntüleyen Yeldan, sosyal medya hesabından paylaştı. Yeldan, "Kış geldi, yiyecek bulamıyorlar. Kışın çok göreceğiz" dedi.

YORUMLAR

1 Yorum Var
  • Adem 7 ay önce Şikayet Et
    Allah razı olsun insanımızdan yaban hayvanlarını kışın doyurmak için çöp konteyner çevresine yiyecek artıkları sebzeler bırakabildiğimiz gibi daha iyi çözüm ise orman işleri belediyelerimiz devlet kurumlarımız gönüllü milletimizin fertleri orman ve çalılık alanlara yabani ve evcil meyve sebze tohumları fidanları ekip dikmeliyiz ki hayvanlar yiyecek sıkıntısı çekmesin.
    Cevapla İlk beğenen sen ol
Haber7.com Yerel Haberler bölümünde yer alan haberlerin hukuki muhatabı, haber kaynağı olan ajanslardır.