PTT çalışanı emekli olunca olanlar oldu

PTT'nin tek çalışanı emekliye ayrıldı, kasabalılar icralık oldu.

  • GİRİŞ28.12.2013 17:20
  • GÜNCELLEME28.12.2013 17:20
PTT çalışanı emekli olunca olanlar oldu

Sakarya'nın Akyazı İlçesi'ne bağlı 5 bin nüfuslu Altındere Beldesi'ndeki PTT Şubesi'nin tek görevlisi emekli olunca, dağıtımın aksaması üzerine bir çok kişi faturalarını gecikme faiziyle ödemek durumunda kaldı.

Altındere PTT Şubesi'ndeki görevli emekli olunca yerine atama yapılmadı. Karapürçek PTT Şubesi'nden haftada 2 gün bir görevli gelip sadece para işlemlerini yapmaya başladı. Çuvallarda gelen postalar ise vatandaşların buradan alması için kahveye bırakıldı. Bir çok kişi kahveye uğramadığı için gelen fatura ve önemli evrakını alamaz oldu.

Altındere Beldesi Cumhuriyet Mahallesi muhtarı Metin Cin, 6 aydır gelen mektup ve önemli evrakların kahveye çuvalla bırakıldığını belirterek, ""Kahveye yakın yerde oturanlar postalarını alıyor. Fakat Altındere beldesi bir uçtan diğer uca 6 kilometredir. Bu kahveye uğramayan vatandaşlara gelen ihbarname veya icra bildirimleri masa üstünde aylarca bekliyor. Arada kaybolanlar da oluyor. Bu nedenle bir çok vatandaş icra ve gecikme faiziyle karşı karşıya kalıyor" dedi.

KAYNAKDHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat