Valiliğin özel kalemi görme engelliye emanet

Valinin özel sekreterliğini yürüten görme engelli Mustafa Çakmak, hem hafızasıyla hem de çalışkanlığıyla gören gözlere örnek oluyor.

Valiliğin özel kalemi görme engelliye emanet
Valiliğin özel kalemi görme engelliye emanet
GİRİŞ 19.01.2015 11:38 GÜNCELLEME 19.01.2015 11:38
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Eşi de görme engelli olan iki çocuk babası 30 yaşındaki Mustafa Çakmak, Kahramanmaraş Valisi Mustafa Hakan Güvençer'in özel sekreterliğini başarıyla sürdürüyor.

Açık Öğretim Fakültesi Büro Yönetimi ve Büro Asistanlığı bölümünde eğitimini sürdüren Çakmak, KPSS'de birinci olunca 2010'da Kahramanmaraş İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne memur olarak atandı. Santralde 4 yıl görev yapan Çakmak, yaklaşık 7 ay önce eski Kahramanmaraş Valisi Şükrü Kocatepe tarafından valilik özel sekreterliğine getirildi.

Mesai arkadaşının doğum iznine ayrılması nedeniyle iki aydır sekreterlik görevini yürüten Çakmak, Güvençer'e gelen notları tutup, telefon görüşmelerini sağlıyor. Telefon rehberindeki numaraların birçoğunu ezbere bilen Çakmak, Güvençer ile görüşmek isteyenlerde şaşkınlık yaratıyor.

- "Hatayı kabul etmeyen bir noktada görev yapıyorum"

Çakmak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, işini çok sevdiğini ve zorlanmadan yaptığını söyledi.

Hatayı kabul etmeyen bir noktada görev yaptığını belirten Çakmak, bakanlıklarla görüşmelerde numaraları karşı tarafa ezbere söylediğinde "Numaraların hepsini ezbere mi biliyorsunuz" şeklindeki sorulara "Evet, ben bir görme engelliyim. Sayın valimizin sekreterliğini yapıyorum. Numaraların da aşağı yukarı ezbere biliyorum' diye cevap verdiğini dile getirdi.

Gören bir insan gibi çalışmaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Çakmak, "Görme engelli olarak valimizin özel sekreterliğini yapmaktan da mutluluk duyuyorum" diye konuştu.

Windows ve Apple işletim sistemlerini bilen ve 10 parmak klavye kullanan Çakmak, Güvençer'e karşı elinden gelen hizmeti vermeye çalıştığını kaydetti.

İş verenlere de seslenen Çakmak, "Bir görme engelliye imkan tanındığı zaman benim şuanda yaptığım gibi her şeyi yapabilir" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • mehmet 4 yıl önce Şikayet Et
    açıklamalarda eksik kalan noktaları şu şekilde tamamlayayım. aile boyu görme engelli olan çakmak akşamları traşını oluyor banyosunu bile kendisi yapıyor hatta inanmayacaksınız sabahleyin valileğe bile yalnız başına geliyor... eniştesininde görme engelli olduğu bu camiada şahsı muhterem k maraş dulkadir oğlu altın şehir meslek lisesinin müdürünün ve yardımcıların hizmetine eşsiz olarak koşuyor ve bir çok özellğide içerisinde barındıran sayın Özyiğit fotokopi bile çeke biliyor. bunu birçok görme engelli başaramıyor... ayrıca sayın çakmayğın eniştesi olmaktan sonsuz gurur duyuyorum diyor.
    Cevapla
  • Muzaffer 4 yıl önce Şikayet Et
    Engellilerin hafızası çok kuvvetli olur harama bakmadiklari için
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Rakibin beynini yakan frikik organizasyonu!
Barzani ailesinin ABD'deki iki yeni lüx malikanesi! Fiyatları şok etti