Kadın güreşçiler er meydanına çıktı

Silivri Belediyesi tarafından Kavaklı mahallesinde gerçekleştirilen Geleneksel Yenici Mehmet Yağlı Pehlivan güreşlerinde bu sene ilk kez kadın güreşçiler de yarıştı.

Kadın güreşçiler er meydanına çıktı
Kadın güreşçiler er meydanına çıktı
GİRİŞ 03.07.2011 18:19 GÜNCELLEME 03.07.2011 18:19

Güreşlere katılan Avrupa Güreşler Müsabakalarında derece sahibi olan iki genç kadın, gösteri güreşi gerçekleştirdi. Kısa süren müsabaka ile bir ilk gerçekleşirken, kadınların güreşi ilgiyle izlendi. Güreş müsabakalarına 13 kategoride 250 güreşçi katıldı. Uzun yıllar güreş müsabakalarına katılan ve altın kemeri bulunan Lütfü Arıcıoğlu'nun Güreş Ağalığı'nı yaptığı yağlı güreşler, yoğun katılımla gerçekleşti. Müsabakalarda Başpehlivanlığı Güngör Ekin kazandı.

Silivri Belediyesi Geleneksel Yenici Mehmet Yağlı Pehlivan Güreşleri'nin bu yılki Güreş Ağası olan Lütfü Arıcıoğlu, gerçekleştirilen açık arttırmada 15 bin liraya yeniden ağa seçildi. Ağalık kupasını Silivri Kaymakamı Mesut Demirkol, Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ve Avcılar Belediye Başkanı Mustafa Değirmenci'nin elinden alan Ağa Arıcıoğlu, daha sonra sahada şeref turu attı.

Güreşlerde dereceye giren pehlivanlara ödülleri, protokol üyeleri ve güreşlere katılan güreş ağaları tarafından verildi. Dereceye giren pehlivanlara birçok kişi ve kuruluş tarafından da çeşitli ödüller verildi. Başpehlivanlığı kazanan Güngör Ekin'in madalyasını Silivri Kaymakamı Mesut Demirkol ve Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar birlikte takdim ettiler. Başkan Işıklar, program sonunda tüm sponsorlara da şilt takdim ederek teşekkür etti.

İHA

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • hasangulten 6 yıl önce Şikayet Et
    kadınların güreşi. Murat Bey in yorumu gerçekleri biraz yansıtıyor,bu güreşleri izlemeye gidenler ,güreşten çok başka şey izlemeye gidenlerdir,bilmem anlatabildim mi.
    Cevapla
  • Murat Erturk 6 yıl önce Şikayet Et
    Adı üstünde er meydanı. Birincisi, bu güreşi kimse normal bir aktivite olarak izlemez. Haber de zaten ''kadınların güreşi ilgiyle izlendi'' diyerek bu gerçeği bir kere daha gözümüze sokuyor. İnsanların karşısına çıkıp güreşecek her kadın, 'kem gözlerin' , 'sapkın bakışların' hedefi olacağını da bilsin. Bir gerçekten bahsediyorum. Derdim bu kadınlara kara çalmak değil.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Son dakika... Oy verme işlemi başladı
Erdoğan'dan Eyüp Sultan'da Kur'an-ı Kerim okudu