Kuran'a giderken 1 kilo altın buldu!

Küçükçekmece'de, arkadaşının evine Kuran-ı Kerim okumaya giderken önüne çıkan bir poşetin içinde 1 kilo altın bulan Fatma Bildirici, altınları polise teslim etti.

 • GİRİŞ27.08.2011 11:25
 • GÜNCELLEME27.08.2011 11:25
Kuran'a giderken 1 kilo altın buldu!

Küçükçekmece'de, arkadaşının evine Kur'an-ı Kerim okumaya giderken önüne çıkan bir poşetin içinde 1 kilo altın bulan 3 çocuk annesi Fatma Bildirici, bulduğu altını polis merkezine teslim etti. Küçükçekmece Asayiş Büro Amirliği ekipleri, altının sahibi Erol Kurtulmuş'a ulaşarak altınları teslim etti.

Küçükçekmece'de Kadir gecesi olduğu için arkadaşının evinde yapılan mevlide katılan üç çocuk annesi Fatma Bildirici(35), evine gittiği sırada yolda bir poşet gördü. Poşeti açarak içine bakan genç kadın, poşetin içindeki altınları görünce gözlerine inanamadı. Bir poşet dolusu altını bulan Bildirici, cep telefonu ile 155 polis imdat'ı arayarak durumu polise bildirdi. Altın fiyatlarının son zamanlarda el yaktığı bir dönemde kendisine ait olmayan ve değeri yaklaşık 100 bin lira olan altınları polise getiren Bildirici, "Herkesin yapması gerekeni yaptım." dedi.

Olay yerine giden Küçükçekmece Asayiş Büro Amirliği ekipleri, Fatma Bildirici'nin yolda bulduğu poşetin içinde 1 kilo 30 gram ağırlığında altın olduğunu belirledi. Altınlarla birlikte Küçükçekmece Asayiş Büro Amirliği'ne götürülen Bildirici, yolda yürürken bulduğu  altını tutanak karşılığında polise teslim etti. Küçükçekmece Asayiş Büro amirliği polisleri, altınların sahibi olan kuyumcu Erol Kurtulmuş'a ulaşarak altını teslim etti.

Kadir gecesi olduğu için arkadaşının evine Kur'an-ı Kerim okumaya gittiğini söyleyen Bildirici, "Yolda bir poşet gördüm. Poşetin içine baktığımda içinde altınları görünce gözlerime inanamadım. Ama benim olmayan bir şeyi almam. Hemen polise haber verdim. Müslüman olan birinin yapması gereken şeyi yaptım. İnsanlık görevimi yaptım. Çok mutluyum." dedi.

KAYNAKCİHAN

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar22

 • Sabit Kal 6 yıl önce Şikayet Et
  Amaniiiinnnnn, bu basörtülüler varya bu baörtülüler. cok tehlikelidir kardesim. Hemde cahiller. Suna bak, bi kilo altin buluyo, hemen gidip polise teslim ediyo...Ya bunlara memleketmi teslim edilir kardesim! Hatta garnizonlara bile sokmayacaksin bunlari! Cok tehlikeli bunlar cok, kimbilir belki 3 kilo bulmusturda bir kilo diyo, iste bunlar böle!
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • van baskalem 6 yıl önce Şikayet Et
  ALLAH RAZI OLSUN...... insani-islami bir duruş. harama taviz yok.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • bülent yılmaz 6 yıl önce Şikayet Et
  iyi ki varsınız... eyy sevgili bacı...Rabbim seni cennetine koysun.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • hasangulten 6 yıl önce Şikayet Et
  Arif Bey. peki Arif Bey ,devlet bankalarının vatandaşa kredi verirken kestiği faiş faizler haram değil mi,şimdi bu faizleri yiyen ve bu faizlerin geliriyle vatandaşa kömür,erzak,vs dağıtan yönetimin dağıttığı bu yardımlarda devlet bankalarından gelen faiz kazancının da katkısı bulunduğundan,tabii devlet tarafından oynatılan şans oyunlarının kazancı da bulunuyordur. buna göre banka faiz geliri ve şans oyunları paralarıyla yönetim yardım yaparsa bu yardımları alanlar haram yemiş mi oluyor.ha bide iftar çadırları var .yani milete haram kazançlamı iftar çadırı kuruluyor.
  Cevapla
 • arif arı 6 yıl önce Şikayet Et
  İman haram yedirmiyor.... çalışmadan, riske girmeden beleş kazanç elde etmek haramdır.Şans oyunlarının haram olma nedeni de budur.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat