En çok sigara içtiren 2 meslek dalı

Maden ve inşaat işçileri ile yiyecek servisi çalışanlarının daha fazla sigara içtiği belirtildi.

En çok sigara içtiren 2 meslek dalı
En çok sigara içtiren 2 meslek dalı
GİRİŞ 02.10.2011 16:47 GÜNCELLEME 02.10.2011 16:47
Bu Habere 7 Yorum Yapılmış

Amerikan Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi tarafından yapılan bir araştırmaya göre, maden işçileri, otel ve yiyecek servisi çalışanlarının yüzde 30'u, inşaat işçilerinin de yüzde 29,7'si sigara içiyor.

Sigara içme oranının yüksek olduğu diğer meslekler şöyle sıralandı: Atık işleme yüzde 24,3, emlak 23,4, imalat yüzde 23,2, perakende satış yüzde 23,1.

En az sigara içme oranı ise eğitim sektöründe çalışanlarda gösteriyor. Buna göre, eğitim sektörü çalışanlarının yüzde 9,7'ü, işletme çalışanlarının yüzde 9,8'i, finans ve sigortacılık çalışanlarının yüzde 13,9'u ve teknik servis çalışanlarının yüzde 14'ü sigara içiyor.

Time dergisinin internet sitesinde yer alan ve 2004-2010 yılları arasını kapsayan araştırmada, ABD'de yetişkinler arasında sigara içenlerin oranı da, yüzde 19,3 olarak belirlendi. 1987-1994 yılları arasında yüzde 27,8 olan bu oranın düşmesi, sigara ile mücadelenin olumlu sonuç verdiğini gösteriyor.

Araştırma ayrıca, sigara içme oranının yaş, ekonomik ve eğitim durumu ile ilgisi olduğunu da ortaya koyuyor. 18-24 yaşları arasındaki gençlerin yüzde 23,8'i sigara içerken, bu oran, liseden mezun olmayanlarda yüzde 28,4'ü, fakirlik sınırı ya da altındaki yetişkinlerde ise yüzde 27,8'i olarak gerçekleşiyor.

AA

YORUMLAR 7
 • MURAT YAMAN 7 yıl önce Şikayet Et
  DOKTORLAR. Onlarda çok sigara tüketiyorlar hemde yataklı servislerde malesef
  Cevapla
 • MURAT YAMAN 7 yıl önce Şikayet Et
  BALIKÇILA R. Balıkçılar çok sigara tüketiyor.Hemde çabuk bitmesin diye uzun S...n içiyorlar ben çok kişiyi biliyorum ağzından hiç sigara düşmeyen kaptanları
  Cevapla
 • EDİP ÇALIŞKAN 7 yıl önce Şikayet Et
  YA ŞOFÖRLER. Bu anketi yapan oturduğu yerden yapmış çık yollara direksiyon başında elinde sigara olmayan kaç şoför var bak hele bana göre bu oran %90 larda
  Cevapla
 • MEHMET OCAK 7 yıl önce Şikayet Et
  alakası yok. yeryüzünde bana göre değil bu böyledir. en çok sigara içiren meslek MUHASEBEDİR. bi araştırma yapın.
  Cevapla
 • kemal oğuz 7 yıl önce Şikayet Et
  eğitimde içenlerin sayısı gerçekten çok düşük. benim okulumda maalesef 20 çalışan öğretmenden 4 kişi sigara içmiyoruz. oran %80.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fiyatı sürekli yükseliyordu! Hükümet o ürün için de harekete geçti
İngiltere'ye büyük şok! Kapatma kararı aldılar