Mezar taşı yaptıranlara umre hediyesi

Kayseri'de mezar taşı imalatı yapan bir firma, müşterilerine yönelik ilginç bir kampanya başlattı. Mezar taşı yaptırana bedava umre...

  • GİRİŞ20.10.2011 10:56
  • GÜNCELLEME20.10.2011 10:56
Mezar taşı yaptıranlara umre hediyesi

Kayseri'de bir firma, müftülükten ''caiz'' onayı aldıktan sonra mezar taşı yaptıranlar arasında bir kişiyi umreye göndermek için çekiliş yapacak.

Şehir Mezarlığı karşısındaki atölyede mezar taşı imalatı yapan bir firma, müşterilerine yönelik umre promosyonlu kampanya düzenleme kararı aldı. Firma, belirli sürede mezar taşı yaptıranlar arasından bir kişiyi umreye yollama kararının dinen caiz olup olmadığı konusunda müftülükten fetva da aldı.

Firma yetkilisi Ali İhsan Özdoğan, yaptığı açıklamada, 1984'den beri mezar taşı imalatıyla uğraştığını ürünlerini zaman zaman Almanya, Fransa, Hollanda ve İngiltere'ye de ihraç ettiğini söyledi.

KOSGEB'den aldıkları destekle 2 bilgisayarlı torna tezgahı kurduklarını ve dünyada bu alandaki gelişmelerin gerisinde kalmadıklarını belirten Özdoğan, müşterilerine yönelik bir kampanya düzenlemeye karar verdiklerini anlattı.

Çekilişle bir kişiyi umreye yollayacaklarını ifade eden Özdoğan, şunları söyledi:

''Bizim işimizde 'bir alana bir bedava' diye bir şey söz konusu değil. Benzin istasyonları gibi kola veya bardak da veremiyoruz. Bizim işimiz dini bir iş. Promosyonumuz da buna uygun olsun diye 2012 yılı içerisinde mezar taşı yaptıran vatandaşlarımızdan bir kişiyi, umreye yollayacağız. Bu promosyonla ilgili Kayseri Müftülüğü yetkilileriyle de görüştük. Müftülük, caiz olduğunu söyledi. Vatandaştan herhangi bir ücret talep etmeyeceğiz.''

Özdoğan, mezar taşı fiyatlarının 750 ila 15 bin lira arasında değiştiğini kaydetti.

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat