Türkiye ilk 'Dünya Güzeli'ni kaybetti

Türkiye'nin ilk 'Dünya Güzeli' 99 yaşındaki Keriman Halis Ece Tamer, İstanbul'da hayatını kaybetti. Tamer'in cenazesi, 30 Ocak Pazartesi günü toprağa verilecek.

Türkiye ilk 'Dünya Güzeli'ni kaybetti
Türkiye ilk 'Dünya Güzeli'ni kaybetti
GİRİŞ 29.01.2012 00:23 GÜNCELLEME 29.01.2012 00:23

Bebek'te kızının evinde yaşayan Keriman Halis Ece Tamer, kalp yetmezliği nedeniyle akşam saatlerinde yaşamını yitirdi.

Keriman Halis Ece Tamer'in cenazesinin, 30 Ocak Pazartesi günü İstanbul'da toprağa verileceği öğrenildi.

İstanbul'da 1913 yılında doğan Keriman Halis, 3 Temmuz 1932'de Türkiye'de yapılan güzellik yarışmasında ''Türkiye Güzeli'', 31 Temmuz 1932'de yapılan ve 28 ülkenin katıldığı yarışmada da ''Dünya Güzellik Kraliçesi'' seçilmişti.

Keriman Halis'e, 1934'te çıkan Soyadı Kanunu ve yarışmadaki başarısından sonra bizzat Atatürk tarafından kraliçe anlamına gelen ''Ece'' soyadı resmi olarak verilmişti.

YAZDIR
YORUMLAR 28
 • hanife kamalak 6 yıl önce Şikayet Et
  başlık yok. innalillah veinna ileyhi raciun. ölünün arkasından ya güzel şeyler söyleyin ya da susun diyor peygamberimiz ,(sav)yorumcu arkadaşlar engin bilgilerine rağmen bu hadisi bilmiyorlar herhalde....
  Cevapla
 • Ahmet Ahmet 6 yıl önce Şikayet Et
  Osmanlının mağlubiyetini zihinlere kazımak için seçilmiş.... Bizi dünyaya rezil etmek için kendisine birincilik verilmişti. Haya hasletimizi ortadan kaldırmak için kullanılmıştı. İşin garibi Türkiye'de ona ödül verilmesiydi.
  Cevapla
 • MESUT SERİN 6 yıl önce Şikayet Et
  evet,ahiret var. herkes,ister istemez oraya yollanıyor. dünyanın en zengini,en güçlüsü,en güzeli olsan ORADA SENİ KURTARACAK ESERLERİN YOKSA KAÇ PARA EDER?
  Cevapla
 • şükrü ğüvenç 6 yıl önce Şikayet Et
  teşekür ediyorum. bu adi ğüzelik hadissesini buradaki yorumcu arkadaşlarımın istisnayı bir ikikişi hariç hepsine teşekkür ediyorum yıllar geçsede nesiller değişsede allahın izni ile bilinç altımıza fede rabbimizin bize sunmuş olduğu feraset ile o sözde dünya
  Cevapla
 • arif arı 6 yıl önce Şikayet Et
  hadis-i şerif:. kim bir hayrın başlamasına neden olursa o hayır işlendiği sürece başlatana ecr verilir.her kimde bir şerrin başlamasına neden olursa ebediyyen cezasını çeker.r.a.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Avrupa Konseyi: Türkiye olmazsa, 2019'da biteriz
Erdoğan: Edepsizce el kol sallıyor, yaptırmam!