Kemal Sunal'ın "Gülen Adam" filmi gerçek oldu

Iğdır'da bir kişi Kemal Sunal'ın Gülen Adam filminden etkilenerek sacdan yaptığı tekerlekli 2 odalı ''seyyar evi''nde ailesiyle yaşıyor.

GİRİŞ 14.01.2013 12:17 GÜNCELLEME 14.01.2013 14:20

Kentte evlendikten sonra ailesinin yanından ayrılan 21 yaşındaki Ömer Memcik, dışı sac, iç kontrplaktan yaptığı 17 metrekarelik tekerlekli seyyar evinde eşi ve bir çocuğuyla yaşamını sürdürüyor. Evin bir odasını da iş yeri olarak kullanan Memcik, evini atının yardımıyla başka alana taşıyabiliyor.

Memcik, yaptığı açıklamada, maddi durumu iyi olmadığı için yeni ev yapma imkanı olmadığını, bu nedenle böyle bir yönteme başvurduğunu belirtti.

Kemal Sunal'ın filminden etkilenerek seyyar ev yapma kararı verdiğini anlatan Memcik, ''Daha öncede Kemal Sunal'ın 'Gülen Adam' adlı filmini izlemiştim. Aklıma böyle bir fikir geldi ve evi yaptım. Evim iki odalı, 4 tekerlek üzerinde ve 17 metrekareden oluşuyor. Evimin bir odasını da dükkan olarak kullanıyorum. Diğer odayı ise hem yatak odası hem oturma odası hem de banyo olarak kullanıyoruz'' dedi.

Evlendiğinde babasıyla yaşadığını, 6 ay sonra ayrılma kararı aldıklarına dikkati çeken Memcik, şöyle devam etti:

''Babamın maddi durumu da iyi değildi. Bana ev yapma durumu yoktu. Benim de yeni ev yapma gibi bir gücüm olmadığı için sac tabakalarından böyle bir ev yaptım. Evim çok güzel. Canım nereyi isterse oraya taşıyorum. Evi taşımak için at bağlıyorum. Aklım nereye eserse orada konaklıyorum. Bundan 3 hafta önce başka bir yerdeydim. Şimdi ise buraya geldim. Hayatımı bu şekilde sürdürüyorum.''

''Merak edenler gelip evi geziyor''

Memcik, evini arkadaşlarının yardımıyla yaptığını, bir süre daha bu evde yaşamını sürdüreceğini belirterek, şunları kaydetti:

''Kemal Sunal'ın filmini ilk izlediğimde böyle bir şey yapmak istedim. Evi yaparak amacıma ulaştım. Yürüyen bir ev yaptım. Maddi durumum yok, olsaydı daha güzel bir ev yapmak isterdim. Aslında kendi evim olsaydı bile bu evi yapardım. Evin bir bölümünü de dükkan yaptım. Evimi gören bana 'helal olsun çok güzel bir ev yaptın' diyor. Hatta bir çok kişi aynısını yapmak istediklerini söyledi. Bu evde eşim ve çocuğumla yaşıyorum. Evim küçük ama idare ediyoruz. Belediye başkanımız yaz geldiğinde yardım edeceğini söyledi. Şimdilik bizi sığınma evine almak istedi ama ben istemedim. Çünkü atım, köpeğim ve güvercinlerim var. Bu sebepten dolayı kabul etmedim. Evimi atıma takıp istediğim yere götürebiliyorum.''

Evin bir bölümünü de iş yeri olarak kullandığına dikkati çeken Memcik, mahalle sakinlerinin iş yerinden alışveriş yaptığını, geçimini böyle sağlamaya çalıştığını söyledi.

Memcik'in eşi Yeter Memcik de kirada oturmaktansa bu evde kalmayı tercih ettiklerini belirterek, yetkililerden ailelerine yardım etmesini istedi.

Mahalle sakinlerinden Emre Gürcan ise Ömer Memcik'i yıllardır tanıdığını ifade ederek, ''Ömer babasından ayrıldığından beri bu evde yaşıyor. Bizim istediğimiz ona güzel bir ev yapılsın. Mahalleli olarak sürekli yanına gidip sohbet ediyoruz. Zaten evin önünde küçük bir de dükkan yapmış. Biz de onun dükkanından alışveriş yaparak ona destek olmaya çalışıyoruz'' diye konuştu.

Kemal Sunal'ın "Gülen Adam" filmi gerçek oldu
GALERİYE GİT
YORUMLAR 4
 • yavuz yavuz 3 yıl önce Şikayet Et
  Sacma
  Cevapla
 • ertan tan 5 yıl önce Şikayet Et
  senden hareket ondan bereket. her şey okumakla olmuyor. bazen okumak kişiye kibirden başka bir şey kazandırmıyor. keşke bütün gençlerimiz bu gençteki özgüvenin çeyreğine sahip olsalardı. adam evelnip çocuk sahibi bile olmuş. eminim hayattan birçok okuyan insandan daha çok haz alıyor. bir an onun yerinde olmak istemedim desem yalan olur.
  Cevapla
 • Ahmet Gül 5 yıl önce Şikayet Et
  yerli yapımı prefabrik .!. araba yapımınıda böyle başlayabilsek ?
  Cevapla
 • alat asim 5 yıl önce Şikayet Et
  helal sana. devlet bana aş versin, devlet bana iş versin diyene kadar evini de yaptın işini de. çok yakında durumun daha iyi olur elbet.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Türkiye'de petrol çıkarma seferberliği başladı
Borsa İstanbul'dan dolar hamlesi!