Irak'tan flaş Türkiye hamlesi! Bakanlığa çağrıldı

Irak Dışişleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın El Cezire’ye verdiği röportajda Haşdi Şabi’yi ‘terör örgütü’ olarak nitelemesi üzerine Bağdat Büyükelçisi Fatih Yıldız’ı bakanlığa çağırdı.

 • GİRİŞ21.04.2017 10:10
 • GÜNCELLEME21.04.2017 10:13
Irak'tan flaş Türkiye hamlesi! Bakanlığa çağrıldı

Irak Dışişleri Sözcüsü Ahmet Cemal, “Dışişleri Bakanlığı, Türk Cumhurbaşkanı’nın Haşdi Şabi’ye ilişkin son açıklamaları nedeniyle resmi bir protestoyu iletmek için Bağdat’taki Türk büyükelçisini çağırmaya karar verdi” dedi.

Erdoğan, röportajda “Haşdi Şabi kimdir, arkasında kim var? Haşdi Şabi, enteresan, ‘Terör örgütü değildir’ diye Irak Parlamentosu’ndan çıkıyor, halbuki bir terör örgütü ama arkasında kimlerin olduğu önemli” demişti.

 

Yorumlar3

 • Seracettin 10 ay önce Şikayet Et
  işte tam da bu yüzden araplar ve iran cihan devleti kuramıyor. terör örgütleri ile iş yapan doğru ve dürüst olamaz. işte tam da bu yüzden biz kendi ordumuzla hem ırak hem de suriyedeyiz ve Allahın yardımıyla başarılıyız. işte bu yüzden Selçuklu ve Osmanlı gibi devletler kuararak 1000 yıldan fazla bir süre dünyayı yönettik.
  Cevapla Toplam 8 beğeni
 • ali 10 ay önce Şikayet Et
  galip olan allahtır.
  Cevapla Toplam 11 beğeni
 • Denge 10 ay önce Şikayet Et
  Herkesin bir terör devleti var ama Türkiye'nin bir terör devleti, ordusu yok. Zaten olmaz olamaz. Türkler asla belden aşağı vurmaz. Bu yüzden tam 7 yüzyıllık en uzun hakimiyet ve hakkaniyet anlayışı bizde. Böyle devam edersek tekrar bizde olacak İnşaallah.
  Cevapla Toplam 19 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat